poniedziałek, 19 października 2020 09:55

Laboratorium Sanepidu zamknięte. Powodem kwarantanna

 

Pracownicy gnieźnieńskiego Sanepidu znajdują się w kwarantannie - powodem, jak udało się nam ustalić, jest kontakt z osobą zakażoną.

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Gnieźnie informuje, iż w związku z pobytem pracowników Państwowej Inspekcji Sanitarnej w Gnieźnie na kwarantannie, do odwołania nie będą przyjmowane próby do Laboratorium PSSE Gniezno. Jak udało się nam ustalić, pracownicy mieli kontakt z jedną z osób zatrudnionych w tej placówce, u której potwierdzono zakażenie koronawirusem. 

Jak informuje Sanepid, badania, które zostały już wcześniej zlecone laboratorium, są w trakcie realizacji i zostaną wykonane, a wyniki będą wydane. 

Ponadto Sanepid przekazał, że badania wykonać można w Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Poznaniu ul. Nowowiejskiego 60, gdzie materiał przyjmowany jest od poniedziałku do czwartku do godziny 11:00. Porady grzybowe udziela WSSE Poznań, ul. Libelta 36 pokój 113, od poniedziałku do piątku w godzinach od 11:00 do 14:00 oraz w soboty w godzinach od 12:00 do 16:00.

W sprawach pilnych kontaktować się z gnieźnieńskim Sanepidem można za pośrednictwem drogi elektronicznej lub telefonicznej – telefon alarmowy: 693 023 355.

W związku z powyższą sytuacją epidemiologiczną, decyzje administracyjne dla osób przebywających na kwarantannie będą wydawane w możliwie jak najszybszym czasie. Ponadto w sposób ciągły prowadzony jest nadzór w zakresie podejmowania działań zapobiegania rozprzestrzeniania się zakażań SARS-CoV-2 na terenie powiatu gnieźnieńskiego.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane