Wydrukuj tę stronę
czwartek, 29 października 2020 09:05

Akcja poboru krwi z Życiodajnymi

 

Już w najbliższą sobotę będzie okazja do podzielenia się swoim życiem. Przez obecną sytuację w bankach krwi wciąż brakuje tego życiodajnego płynu.

Aktualne zapotrzebowanie na krew można śledzić dla każdego miasta w Polsce za pośrednictwem serwisu krew.info/zapasy, jednak trzeba mieć świadomość iż zapasy mogą wyczerpać się w każdej chwili.

Aby oddać krew można udać się do oddziału terenowego RCKiK, mieszczącego się w Gnieźnie w szpitalu przy ulicy św. Jana 9 - budynek B - wejście od strony ul. Rybnej. Czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 7:30 – 11:00. 

W sobotę 31 października odbędzie się także akcja krwiodawstwa na parkingu galerii MAX przy ul. Sobieskiego 17. W godzinach od 10:00 do 15:00 obecny będzie krwiobus RCKiK, w którym będzie można podzielić się swoją krwią - na donatorów czekają niespodzianki przygotowane przez organizatorów tj. Carrefour oraz Klub Honorowych Dawców Krwi przy PCK "Życiodajni". Zachęcamy do udziału!


Uwaga! Obecnie, w związku z sytuacją epidemiczną, do oddania krwi mogą zgłaszać się wyłącznie zdrowe osoby (bez jakichkolwiek objawów infekcji m.in.: gorączka, kaszel, katar - w tym alergiczny, duszność, biegunka, wymioty), które w ostatnich 10 dni nie miały kontaktu z osoba zakażoną wirusem lub nie były objęte kwarantanną czy nadzorem epidemiologicznym! W przypadku powrotu zza granicy prosimy o sprawdzenie listę krajów, po powrocie z których obowiązuje karencja w oddawaniu krwi. Więcej informacji koniecznie przeczytaj na stronie RCKiK Poznań.

2 komentarzy