sobota, 03 października 2020 14:21

W Milenium zainaugurowano nowy rok akademicki

  mn
W Milenium zainaugurowano nowy rok akademicki zdjęcie nadesłane

Ponad 210 studentów Gnieźnieńskiej Szkoły Wyższej Milenium rozpoczęło 3 października naukę na studiach licencjackich i magisterskich w GSW Milenium na Kierunkach Pedagogika, Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna oraz Zarządzanie.

Uroczysta Inauguracja roku akademickiego w reżimie sanitarnym miała skromniejszy niż zwykle charakter. Wzięli w niej udział tylko nowoprzyjęci studenci, którzy złożyli ślubowanie akademickie. Nie było gości oraz nauczycieli akademickich.

Dotychczasowy rektor GSW Milenium prof. Lechosław Gawrecki przedstawił na początku uroczystości nowego rektora, dra Krzysztofa Gawreckiego. Jest on absolwentem filologii angielskiej UAM, ukończył studia doktorskie z zakresu zarządzania, odbył też praktyki i staż w Stanach Zjednoczonych. Był współzałożycielem GSW Milenium, a od szesnastu lat pełni funkcję kanclerza, zna więc „od podszewki” funkcjonowanie uczelni. Po przyjęciu insygniów rektorskich, dr Krzysztof Gawrecki przedstawił swoją wizję kierowania uczelnią. Będzie to - na wzór uczelni zachodnich - zwłaszcza anglosaskich - zarządzanie typowo menedżerskie. Rektor zamierza skupić się na wzmacnianiu ekonomicznym uczelni oraz rozbudowie bazy uczelnianej, a także na rozwoju kadry Milenium, zarówno w Gnieźnie jak i w fili w Wągrowcu. Natomiast procesem dydaktycznym oraz sprawami nauki kierować będą dziekani wydziałów w Gnieźnie i Wągrowcu. Rektor będzie też koordynować prace nad tworzeniem nowych kierunków i specjalności studiów.

Obecnie uczelnia prowadzi naukę na trzech kierunkach, w ramach których studenci mają do wyboru 10 specjalności. Rozbudowane są też studia podyplomowe, które uczelnia prowadzi nie tylko w Gnieźnie, ale również w Wągrowcu, Kaliszu, Pile a także w Katowicach. Grupa Milenium obejmuje też zespół placówek szkolnych – przedszkole, szkołę podstawową oraz akademickie liceum ogólnokształcące.

W nowym roku akademickim ze względu na pandemię GSW Milenium będzie kształcić hybrydowo - zajęcia praktyczne odbywać się będą stacjonarnie, a wykłady zdalnie.

Uczelnia zaprasza do odnowionej wiosną podczas przerwy sanitarnej siedziby przy również gruntownie zmodernizowanej ulicy Okulickiego gdzie, po uruchomieniu sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu z ulica Wrzesińską, zrobiło się w pełni bezpiecznie.

Rekrutacja na rok akademicki 2020/2021 została przedłużona i wciąż można się zapisać na studia, które są prowadzone w trybie zaocznym (zjazdy co 2 tygodnie w soboty i niedziele).

1 komentarz

  • Link do komentarza avalon sobota, 03 października 2020 17:49 napisane przez avalon

    W tej szkole jest 210 studentów ogółem czy 210 tylko na I roku?
    To spora różnica, bo jeżeli 210 ogółem to jest to szkoła wielkości przeciętnego przedszkola.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane