poniedziałek, 28 września 2020 09:11

Gmina Gniezno podziękowała za plony

 
Gmina Gniezno podziękowała za plony źródło: Gmina Gniezno

Tegoroczne Gminne Dziękczynienie za Plony odbyło się w minioną niedzielę w Modliszewku. W uroczystościach licznie wzięli udział  przedstawiciele sołectw z terenu Gminy Gniezno.

W ten sposób podtrzymana została tradycja, która co roku pielęgnowana jest dożynkami. Obecnie jednak wydarzenia tego typu zostały znacznie ograniczone, jednak aby można było wspólnie podsumować pracę rolników, nie mogło się to odbyć bez wieńców dożynkowych oraz koszy z tegorocznymi plonami.

Po mszy świętej, odprawionej w miejscowym kościele, na wszystkich gości czekał poczęstunek przygotowany przez  koła gospodyń wiejskich oraz OSP Modliszewo. Wójt Maria Suplicka złożyła serdeczne podziękowania wszystkim tym, którzy zaangażowali się w przygotowanie uroczystości oraz przede wszystkim rolnikom, za ich trud oraz którego efekty można nie tylko przy tej okazji, ale każdego dnia, dzięki czemu w domach nigdy nie brakuje chleba.

zdjęcia: Gmina Gniezno

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane