sobota, 26 września 2020 11:01

46 nowych zakażeń - większość w ZOL-u przy ul. Orzeszkowej

 

Wielkopolski Urząd Wojewódzki poinformował o nowych przypadkach zakażeń, jakie zostały odnotowane na terenie województwa - w powiecie gnieźnieńskim jest nowe ognisko.

WUW podał w sobotnie przedpołudnie, że na terenie Wielkopolski odnotowano 167 nowych zakażeń koronawirusem. Z tej liczby 46 osób jest z powiatu gnieźnieńskiego, przy czym 42 przypadki pochodzą z Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego przy ul. Orzeszkowej w Gnieźnie - informację tę potwierdził rzecznik Wojewody Wielkopolskiego dla serwisu epoznan.pl.  Wszystkie nowe przypadki to kobiety i mężczyźni w wieku od 24 do 59 lat - zarówno personel, jak i pacjenci. Przebywają w izolacji domowej, tzn. nie opuszczają budynku ZOL.

Kolejne przypadki to kobiety w wieku 46 - 57 lat, znajdujące w izolacji domowej, a jeden to kobieta w wieku 87 lat, która znajduje się w Wielospecjalistycznym Szpitalu im. J. Strusia w Poznaniu. 

Obecnie na terenie powiatu gnieźnieńskiego jest ponad 80 potwierdzonych przypadków zakażeń koronawirusem.

 

6 komentarzy

 • Link do komentarza senior poniedziałek, 28 września 2020 09:10 napisane przez senior

  Gdyby tak badano testami na wirusy grypy, to by dopiero się okazało, ile ludzi je roznosi. Ta cała pandemia to jedno wielkie zniewolenie ludzkości. Galerie otwarte i ludzi pełno, a w kościołach nadal odstępy i cuda wianki. Wesela i inne imprezy bez extra ograniczeń, a 80% ludzi nosi maski pod nosem! No i często widać, że używane od dawna, a nawet nieestetyczne. To po kiego licha oni je zakładają?

 • Link do komentarza Julian niedziela, 27 września 2020 20:35 napisane przez Julian

  Przecież Polacy to odpowiedzialni obywatele. Jak kwarantanna to siedzą w domu. Czego się czepiasz?

 • Link do komentarza nie panikujmy niedziela, 27 września 2020 08:21 napisane przez nie panikujmy

  A co ze szczepionkami? Doszukałam się oto takich wiadomości. "..szczepionka firmy Astra Zeneca (Szwajcaria), którą testowano na ochotnikach, wywołała poważne reakcje poszczepienne, w tym dwa przypadki choroby zwanej zapaleniem rdzenia kręgowego, co doprowadza do paraliżu. Już dwa razy wstrzymano testowanie tej wstępnej szczepionki na ludziach ale podobno ponownie wznowili jej testy. Takie są to szczepionki, które wszyscy chcą na gwałt wyprodukować, bo kasa ucieka a głupi ludzie ustawią się w kolejce po środek, który w niczym im nie pomoże a wręcz może zaszkodzić. Wirusy mutują, więc zanim zrobią szczepionkę na dany typ wirusa, to jest już 10-ta wersja wirusa w danym kraju, więc po co się szczepić na coś, co już jest zupełnie inne niż było w czasie badań klinicznych?

 • Link do komentarza Burza sobota, 26 września 2020 13:23 napisane przez Burza

  Do ZOLu nie można wejść odwiedzić bliskich od początku pandemii. To Ja się pytam, jak kur...a personej się pilnował??? Podobno tak zabezpieczeni byli, brak odwiedzin itp...

 • Link do komentarza Gnieznianin sobota, 26 września 2020 12:25 napisane przez Gnieznianin

  Nie kwarantanna domowa a powinna być izolacja w specj. Budynku żeby nie chodzili po mieście i roznosili tego wirusa jak większość na izolacji domowej

 • Link do komentarza rezigiusz sobota, 26 września 2020 11:35 napisane przez rezigiusz

  Ciekawe ciekawe tym bardziej że testy PCR wykazują "nic" co mogło by cokolwiek potwierdzić jednoznacznie tak jak twierdził ich twórca Dr. K.Mullis niestety już nie żyjący.

  Widzę że zaczyna się szukanie na siłę mających "katar lubprzeziębienie" i przykleja im się łatkę chorego zgodnie z wytycznymi WHO oraz tym co nazwano sobie urzędowo na całym Świecie nazwą której nie wymienię.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane