piątek, 25 września 2020 12:23

Kierowca przerzucił 2 tony buraków, bo przekroczył normę

 
Kierowca przerzucił 2 tony buraków, bo przekroczył normę źródło: WITD

Kierowca w czasie kontroli wielkopolskiej inspekcji przerzucił ręcznie na inny pojazd prawie dwie tony buraków cukrowych. Dopiero po tym mógł kontynuować przewóz.

W minioną środę 23 września na drodze ekspresowej S5 patrol Inspekcji Transportu Drogowego z Gniezna zatrzymał do kontroli zespół pojazdów, którym przewożono buraki do cukrowni. W trakcie kontroli kierujący pojazdem nie okazał zezwolenia kategorii piątej na przejazd po drodze publicznej pojazdem nienormatywnym, bowiem jego rzeczywista masa całkowita została przekroczona o ponad 4%, czyli o 1,75 tony. Zamiast 40 ton ważył 41,75 ton.

Wobec przedsiębiorcy zostanie wszczęte postępowanie administracyjne na łączną kwotę 6000 zł. Pojazd nie został usunięty na parking strzeżony, ponieważ został doprowadzony do normatywności w czasie kontroli - kierowca ręcznie przerzucił 2 tony buraków na inny pojazd, który przyjechał na miejsce by "odciążyć" ciężarówkę.

źródło: WITD

8 komentarzy

 • Link do komentarza qwertz niedziela, 27 września 2020 22:03 napisane przez qwertz

  @Tomkowiak:
  Każdy rolnik wie jaką wydajność ma jego areał przy znanej klasyfikacji gleb. Ponadto ziemiopłody da się naukowo oszacować, czym zajmują się polskie uniwersytety przyrodnicze oraz agencje rolne krajowe oraz międzynarodowe.

 • Link do komentarza Eljot niedziela, 27 września 2020 10:19 napisane przez Eljot

  Nic nie robiom to dobre na uklad krążenia polecam wszystkim kierowcom tirów

 • Link do komentarza Marek ZYGMUNT niedziela, 27 września 2020 08:24 napisane przez Marek ZYGMUNT

  Wag samochodowych jest po prostu za mało !!
  Powinny być rozmieszczone przy wszystkich wylotach z miasta. Oczywiście powinny być płatne tak jak są płatne myjnie ! Tu upatruję nowy sposób na bardzo dobry interes i to w całej Polsce.

 • Link do komentarza Tomkowiak sobota, 26 września 2020 19:30 napisane przez Tomkowiak

  Tak bo on na polu wiedział że 2 tony ma za duzo porażka A jak busa przeładuja o 7 ton to 500 i koniec tematu chory kraj

 • Link do komentarza Anna piątek, 25 września 2020 16:48 napisane przez Anna

  Jaki model.... a kara 6 tys to spora...

 • Link do komentarza Marian Brzeczyk piątek, 25 września 2020 15:59 napisane przez Marian Brzeczyk

  ludzie nie umieraja na koronawirusa. ludzie umieraja bo slozba zdrowia d.pa sie wypiela na ludzi, ktorzy naprawde potrzebija pomocy a jej nie maja. masz objawy koronawirusa? goraczki itd? zamiast isc do lekarza idz do monopolowego i walni pol litra czystej i bedziesz zdrow. tak by zrobila doktor queen

 • Link do komentarza Radek piątek, 25 września 2020 15:44 napisane przez Radek

  Chory kraj....

 • Link do komentarza Radek piątek, 25 września 2020 15:44 napisane przez Radek

  Chory kraj....

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane