Wydrukuj tę stronę
czwartek, 01 października 2020 07:45

Jak w tym roku przygotować się do dnia Wszystkich Świętych? Najpiękniejsze kompozycje na grób 2020

  Artykuł sponsorowany
Jak w tym roku przygotować się do dnia Wszystkich Świętych? Najpiękniejsze kompozycje na grób 2020 zdjęcie nadesłane

Wszystkich Świętych oraz Dzień Zaduszny to przede wszystkim czas modlitwy i zadumy – warto pomyśleć o tym wcześniej i już teraz zadbać o groby bliskich.

Zgodnie z tradycją w tym czasie przyozdabiamy groby – to dowód pamięci dla tych, którzy odeszli. Zapalamy znicze, jako symbol troski o zmarłych bliskich, oraz przynosimy na cmentarz kwiaty – dowód naszej wdzięczności. A skoro o nich mowa – sprawdziliśmy tegoroczne trendy we florystyce nagrobnej. Ekspert z Zielonej Fabryki podpowiada jakie kwiaty i kompozycje warto w tym roku wybrać.

Sztuczne, jak prawdziwe

Ze względu na panującą sytuację nasi Klienci już teraz kupują i zamawiają stroiki ze sztucznych kwiatów - podkreśla Małgorzata Pełczyńska – właścicielka Zielonej Fabryki – wyjątkowej i jedynej w swoim rodzaju kwiaciarni w Gnieźnie. Miejsce to wywodzi się z ponad 100-letniej tradycji Rodzinnego Gospodarstwa Ogrodniczego Pełczyńskich, które powstało w 1920 roku. Bez wątpienia niejedna kwiaciarnia inspiruje się pracami z Zielonej Fabryki oraz sposobem ich prezentacji.

To właśnie teraz jest największy wybór kwiatów i kompozycji oraz najniższe ceny. Z czego wybierać? W tym roku dominować będą cztery kolory – biel i jasne kolory ziemi, jesienne żółcie i czerwienie, fiolety odmieniane przez wszystkie przypadki oraz kolor czarny – jako piękny dodatek do innych kolorów kwiatów. Jeśli chodzi o kształt, wciąż najpopularniejsze są podłużne „łódki” oraz okrągłe „ringi” – wieńce. Do kompletu nie może zabraknąć kompozycji do wazonu.

Naturalne dodatki i wysoka jakość

W Zielonej Fabryce używamy wyłącznie najlepszej jakości kwiatów sztucznych, tak aby nasze stroiki przetrwały jak najdłużej. Komponujemy je z naturalnymi dodatkami, jak mech, gałęzie, kora, szyszki czy faszyna – dzięki temu wieńce wyglądają subtelnie i jak żywe - dodaje Małgorzata Pełczyńska i zapowiada nowość – ekologiczne stroiki z suszonych kwiatów i dekoracji, bez plastikowych elementów.

Jeśli wybieracie kompozycje ze sztucznych kwiatów – warto zwrócić uwagę na to, czy są odpowiednio dociążone, tak, by nie zdmuchnął ich podmuch wiatru. Bukiety – jak te z Zielonej Fabryki – powinny być w gotowych wkładach – tak, by tylko wsadzić je do wazonu i nie martwić się o przycinanie kwiatów czy ich ułożenie w wazonie. Do końca września na wszystkie bukiety i stroiki ze sztucznych kwiatów obowiązuje rabat 10%. Wystarczy zapisać się do Klubu Zielonej Fabryki – stacjonarnie w sklepie lub zakładając konto w sklep.zielonafabryka.pl. Klubowicze zawsze jako pierwsi dowiadują się o promocjach i nowościach oraz zbierają punkty za każdą transakcję, które później zamieniają na bon na zakupy.

Jeśli planujecie zakup żywych kwiatów – warto wybrać chryzantemę lub wytrzymałą różę i także zamówić je już teraz. W Zielonej Fabryce można znaleźć również dekoracyjne i ekskluzywne znicze, oryginalne lampiony czy eleganckie świece marek Bolus i PTMD.

Zielona Fabryka

ul. Wrzesińska 55 Gniezno

www.sklep.zielonafabryka.pl

tel. 61 428 29 00

lub 600 224 524

Galeria