czwartek, 24 września 2020 07:53

PCPR szuka chętnych rodzin zastępczych

  mnopr
PCPR szuka chętnych rodzin zastępczych źródło: SP

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gnieźnie, poszukuje kandydatów do pełnienia funkcji rodziców zastępczych nad dziećmi pozbawionymi możliwości wychowywania się w rodzinach naturalnych.

Rodzicielstwo zastępcze jest jedną z misji, jaką może podjąć każdy, kto chce się podzielić miłością, przyjąć do własnej rodziny dziecko, ofiarować mu serce, troskę, radość, ciepłą atmosferę, spokój i bezpieczeństwo. Na każde dziecko umieszczone w rodzinie zastępczej przyznawane jest świadczenie pieniężne. Ponadto rodzina zastępcza zawodowa otrzymuje wynagrodzenie na podstawie umowy zlecenia.

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gnieźnie, zaprasza mieszkańców powiatu gnieźnieńskiego, zainteresowanych utworzeniem rodziny zastępczej, do korzystania z usług Punktu Konsultacyjnego ds. Rodzicielstwa Zastępczego.

Dyżury w punkcie konsultacyjnym będą odbywały się w każdy poniedziałek w godzinach od 7.30 – 15.30 w siedzibie Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Gnieźnie przy ul. Sienkiewicza 12a. W punkcie tym mogą też się zgłaszać osoby, które są zainteresowane funkcją rodziny zastępczej.

Najbliższe konsultacje odbędą się 5 października br. Dodatkowych informacji można uzyskać pod numerem telefonu 517-018-794 lub 517-018-459.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane