poniedziałek, 21 września 2020 07:43

Brąz dla gnieźnianina w zawodach zapaśniczych

  mnopr
Brąz dla gnieźnianina w zawodach zapaśniczych zdjęcie nadesłane

W odbywających się w ubiegłym tygodniu zawodów zapaśniczych w stylu klasycznym w ramach XXVI Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Janowie Lubelskim, gnieźnianin zdobył brązowy medal.

Wspomniana olimpiada to w rzeczywistości Mistrzostwa Polski do lat 17, czyli roczniki 2003-2005. W zawodach tych w kategorii wagowej do 80 kg wystartował gnieźnianin Piotr Chełek. Osiągnął on kolejny sukces w swojej karierze, zdobywając brązowy medal. Potwierdził tym samym przynależność do ścisłej czołówki zawodników w kategorii juniorów młodszych.

Piotr przegrał nieznacznie w półfinale z ze złotym medalistą OOM, zawodnikiem GKS Katowice Sebastianem Zającem. Był to bardzo wyrównany pojedynek, który zakończył się wynikiem 4:2 dla zawodnika ze Śląska. Sukces jest tym większy, że Piotr jest zawodnikiem środkowego rocznika kadetów. Tym sukcesem potwierdził, że regularne powołania na kadrę narodową kadetów nie są przypadkowe. 

By móc trenować i podnosić swoje umiejętności, Piotr trzy razy w tygodniu dojeżdża na treningi do Swarzędza, gdzie trenuje w SKS UNia Swarzędz pod okiem trenera Piotra Leonarczyka. Swoją przygodę z tą starożytną sztuką walki rozpoczynał KS Husarz Gniezno. 

2 komentarzy

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane