sobota, 19 września 2020 13:23

27 tys. złotych kary za naruszenia przepisów

 
27 tys. złotych kary za naruszenia przepisów źródło: WITD

Liczne naruszenia przepisów stwierdzili wielkopolscy inspektorzy przy przewozie dwóch kontenerów. Faktyczna kara do zapłacenia przez polskiego przewoźnika wyniesie 27 tys. złotych.

Nienormatywny, bo ważący prawie 60 ton, transport zatrzymali 16 września inspektorzy z Gniezna, patrolując drogę ekspresową S5. Kierowca wiózł dwa kontenery z Gdyni do Buku i Kościana, bez zezwolenia kategorii siódmej. Nie miał też zezwolenia na wykonywanie zawodu przewoźnika drogowego. Dodatkowo licencja wspólnotowa była pożyczona z innej firmy. Łącznie obliczona kara wyniosłaby 41850 złotych, gdyby nie istniały ograniczenia. Tak będzie to kwota 15000 złotych z PRD i ograniczenie do 12000 złotych z UTD.

Rzeczywista masa całkowita została przekroczona aż o 45,75 procent. Naciski osi ciągnika i naczepy były wyższe odpowiednio o 33,9 i 44,2 procent. Dodatkowo kierowca miał skrócony czas odpoczynku i prowadził pojazd z wyjętą kartą. W sumie zapłaci za to zaniedbanie 2000 złotych kary. Z uwagi też na brak odpoczynku dobowego kierowcy nakazano mu odebranie minimum dziewięciu godzin, a pojazd został usunięty na parking strzeżony.

źródło: WITD

2 komentarzy

  • Link do komentarza ja sobota, 19 września 2020 19:56 napisane przez ja

    Brawo dla inspekcji oby więcej takich kontroli

  • Link do komentarza bobhaus sobota, 19 września 2020 14:27 napisane przez bobhaus

    A czego oczekujecie ? Władze najwyższe RP kantują ile wejdzie. To i na dole to czynią. Jak wiemy ryba zawsze psuje się od głowy.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane