piątek, 18 września 2020 14:35

Poseł zawieszony w strukturach partii

 

Parlamentarzysta PiS z Gniezna został zawieszony w prawach członka tego ugrupowania po tym, jak zagłosował przeciwko ustawie o ochronie zwierząt.

W nocy z czwartku na piątek posłowie obradowali nad zmianami w ustawie o ochronie zwierząt oraz niektórych innych ustaw. Propozycja nowelizacji, którą przedstawiła partia rządząca, zakłada wprowadzenie zakazu hodowli zwierząt futerkowych, zakaz występu zwierząt w cyrkach oraz ograniczenie uboju rytualnego do potrzeb krajowych. Sprawa wzbudziła szerokie dyskusje po każdej ze stron, ale szczególnie interesujący był sam wynik głosowania, które odbyło się krótko przed godziną 1 w nocy 18 września.

Nad ostateczną treścią ustawy głosowało 449 posłów, z czego 356 było za. Wśród tych ostatnich była Paulina Hennig-Kloska z KO oraz Tadeusz Tomaszewski z SLD. Przeciwko nowelizacji zagłosował jednak Zbigniew Dolata z PiS - podobnie uczyniło także kilkudziesięciu innych posłów tego ugrupowania.

Od piątkowego rana pojawiały się informacje o wewnętrznych reperkusjach, które miały czekać parlamentarzystów PiS, głosujących przeciwko ustawie zaproponowanej przez własne ugrupowanie. W godzinach popołudniowych poinformowano oficjalnie, że od dziś w prawach członka PiS zostało zawieszonych 14 posłów - wśród nich Zbigniew Dolata. Oznacza to też, że nie może pełnić swoich funkcji w lokalnych strukturach. Parlamentarzysta jest członkiem PiS od 2002 roku. 

Sama ustawa nie nabrała jeszcze mocy prawnej. Przed nią jeszcze obrady w Senacie, które muszą się odbyć w ciągu najbliższych dni.

 

28 komentarzy

 • Link do komentarza czytelnik środa, 23 września 2020 21:38 napisane przez czytelnik

  Masz rację Weganko. nie ludzie żrą trawę, ale tę bez nawozów zwierzęcych, bo wszystko, co od jakiegokolwiek zwierza pochodzi to nie tylko trucizna, ale także śmiertelny grzech.

 • Link do komentarza Weganka środa, 23 września 2020 09:51 napisane przez Weganka

  Należy zamknąć te wszystkie fermy hodowlane na futra oraz te gdzie zwierzęta się hoduje na mięso. Natomiast te wszystkie zwierzęta trzeba wypuścić na wolność. Ponadto dla dobra cywilizacji konieczne jest zakazanie jedzenia oraz produkcji mięsa i wyrobów odzwierzęcych. Za ich wytwarzanie i spożywanie powinna grozić kara więzienia. Ludzie jedzący mięso wydzielają dużo gazów cieplarnianych, tyją i wydzielają ich jeszcze więcej. Ponadto chorują, czego nie ma u wegan. Do łazienki to nie da się po takim wejść, bo śmierdzi, a u wegan tak nie jest. Weganie nie wydzielają gazów cieplarnianych i nie tyją. Dlatego konieczne jest zakazanie jedzenia i produkcji mięsa, wyrobów odzwierzęcych oraz przymusowe odchudzenie ludzi otyłych dzięki czemu znacznie ograniczymy efekt cieplarniany.

 • Link do komentarza Obywatel wtorek, 22 września 2020 19:57 napisane przez Obywatel

  Co do kolejek w Wydziale Komunikacji to są w całym kraju z powodu przepisów wprowadzonych przez rząd i są zarówno w Wydziale Komunikacji ale również w ZUS -sie i Urzędzie Skarbowym. Nikt nie jest wstanie udoskonalić tego systemu, panująca epidemia powoduje takie trudności.
  Z racji wykonywanych obowiązków bywam w całym kraju w różnych urzędach i Gniezno nie jest wyjątkiem.

 • Link do komentarza norka wtorek, 22 września 2020 19:09 napisane przez norka

  Tym razem trudno nie przyznać racji komentatorowi "kibolo". Zakaz hodowli norek to wylewanie dziecka z kąpielą. Bo czymże innym jest hodowla dla futra od hodowli dla zjedzenia zwierzaka? tu i tam hoduje się te stwory na zabicie. i co - jedno przeszkadza, a drugie to nie? Oczywiście, ze należy stworzyć takie mechanizmy hodowli i kontroli, by nie dochodziło do męczenia zwierząt. Ale, jak widać to jest już za trudne dla autorów tej kontrowersyjnej ustawy.

 • Link do komentarza kibolo wtorek, 22 września 2020 18:03 napisane przez kibolo

  Belfer.Jakiś niedouczony belfer mi podpowiedział skąd przepisywać. Przepisuję więc tylko mądrości innych.

 • Link do komentarza kibolo wtorek, 22 września 2020 13:11 napisane przez kibolo

  A swoją drogą Dolata słusznie jest przeciwny likwidacji ferm futrzaków. Powinno się zaostrzyć przepisy i nadzorować wymogi normalnej hodowli.Nie powinno się pozwolić nadzorować jednej osobie 10.000 sztuk zwierząt w hodowli.Dopilnowanie takiej ilości jest niemożliwe.Na skórach futerkowych po likwidacji będą zarabiać obcokrajowcy a same skóry zdrożeją.Panie będą chemią odziane.Adam i Ewa wygnani z raju zostali odziani w skóry.Dlaczego nie likwiduje się ferm świń,drobiu,cieląt?Można przecież żywić się roślinami. Albo komu potrzebne do oglądania są zwierzęta w klatkach zoo?Gdyby tak rudzielca zamknąć w klatce zoo to tak jak by na dożywocie we Wronkach. Gdzie ci obrońcy zwierząt w tych przypadkach?Kto im płaci za ferment jaki sieją?

 • Link do komentarza jaś wtorek, 22 września 2020 10:50 napisane przez jaś

  Panie Krawczyk niech Pan nie porównuje siebie do sytuacji w jakiej jest poseł.Przy Pana kwalifikacjach i doświadczeniu o dobrą pracę nie jest trudno. A poseł, nauczyciel po szkole pedagogicznej w Opolu z kilkunastoletnią przerwą w nauczaniu? Na co może liczyć? Może etat w świetlicy szkolnej. Honor musi schować głęboko i do Canossy.

 • Link do komentarza kierowcabombowca poniedziałek, 21 września 2020 22:14 napisane przez kierowcabombowca

  Wpisy p. Krawczyka są równie żenujące, jak kolejki i organizacja (lub jej brak) w Wydziale Komunikacji...

 • Link do komentarza belfer poniedziałek, 21 września 2020 19:24 napisane przez belfer

  Panie "Kibolo" proszę przepisywać cudze komentarze z sensem i dokładnie, bo wychodzi Panu z tego niezła karykatura wypowiedzi! Samodzielnie pan nie potrafi sklecić swoich paru słów?

 • Link do komentarza pytam poniedziałek, 21 września 2020 15:45 napisane przez pytam

  Czy to prawda, że kolejki do wydziału komunikacji stoją na dziedzińcu Starostwa, żeby nie było poruty że one się nigdy nie kończą i by nie było to widziane od strony ulicy?

 • Link do komentarza x. niedziela, 20 września 2020 19:29 napisane przez x.

  Panie Krawczyk, tydzień temu Papież Franciszek na Anioł Pański powiedział: „Ileż cierpienia, ileż ran, ileż wojen można by uniknąć, gdyby przebaczenie i miłosierdzie były stylem naszego życia!”

 • Link do komentarza Czerepak niedziela, 20 września 2020 19:17 napisane przez Czerepak

  "Obywatelu RP" do polityki nie idzie się ze swoimi osobistymi przekonaniami, tylko za kandydatem stoi partia i jej poglądy, które musisz respektować. Spróbuj sam dostać się do parlamentu! Wszyscy ciebie wyśmieją za brak wiedzy i profesjonalizmu.

 • Link do komentarza Rita niedziela, 20 września 2020 18:35 napisane przez Rita

  Ludzie małostkowi chyba zle życzą każdemu z zazdrości . Najpierw trzeba coś zrobić samemu a później krytykować drugiego. Skąd tyle nienawiści???

 • Link do komentarza realista niedziela, 20 września 2020 17:58 napisane przez realista

  OBSERWATORZE. Tu nie chodzi o norki Gąsiorka tylko o pozostałe zapisy tej ustawy, które mogą spowodować wielkie zamieszanie w rolnictwie !! Gąsiorka można by wykasować , ale dlaczego przy okazji mieliby cierpieć niewinni niczemu rolnicy !!

 • Link do komentarza Zenon niedziela, 20 września 2020 14:19 napisane przez Zenon

  Panie Dolata, proszę sprawdzić jak działa wydział komunikacji pod rządami Krawczyka. Przyjść rano pod budynek starostwa od strony dziedzińca i zobaczyć jakie sceny tam się odbywają.

 • Link do komentarza kibolo niedziela, 20 września 2020 13:47 napisane przez kibolo

  Jak widać czasowy pobyt w PiS wystarczył aby przejąć system działania wodzów ugrupowania.Myśl że wpis w PiS pozwoli komuś na działania samodzielne zgodnie z własnym sumieniem,to idiotyzm.Wyjście honorowe nie cechujące polityków to nie wyrównywanie rachunków,nie zemsta a zapomnienie krzywd jakie w ocenie,z pewnością subiektywnej,się przedstawiane.Ale do polityki i przebaczania trzeba mieć specjalne cechy charakteru,jakich nabycie sprawia niektórym ogromną trudność a niekiedy jest wręcz niemożliwe.Ja nie cierpię wszystkie organizacyjne zasiadające w Sejmie bez wyjątku.Tworzą je ludzie bez skrupułów,bez poszanowania drugiego człowieka.Tacy jak i Dolata i Krawczyk.

 • Link do komentarza tomaszek sobota, 19 września 2020 22:28 napisane przez tomaszek

  Wojtek skończ te wypociny ,Zbychu jest ultra uczciwy niekiedy coś walnie ale stanął po stronie rolników którzy go wybrali i chwała mu za to ,facet pokazał czym dla niego są ideały bierz przykład z niego bo jest to człowiek godny do naśladowania...

 • Link do komentarza Wiktoryn sobota, 19 września 2020 15:47 napisane przez Wiktoryn

  Panie Krawczyk, Pan jest jeśli się nie mylę, osobą publiczną. Nie wypada Panu więc pisać w komentarzach takich osobistych opinii. Najlepiej by było zwołać Panu konferencję prasową i powiedzieć wszystko co Pan chce we wskazanej sprawie. Tak będzie najlepiej, a nie prowadzić jakieś zaczepki w komentarzach, bo jest naprawdę mało profesjonalne. Anonimowi komentatorzy niech się kłócą.

 • Link do komentarza N sobota, 19 września 2020 10:51 napisane przez N

  Dolata, wracaj do szkoły, uczyć matoły... Albo lepiej nie bo przecież PiS nawet historie potrafi wypaczyć... Wstydu już Pan przyniósł wystarczajaco... Prawko oddane? Kasa się zgadza? Tak, zapatrzonego w swój czubek nosa człowieka dawno nie widziałem... Wszystko czego się nie dotknie musi skończyć się z korzyścią dla niego... NEPOTYZM!!! Ze strony PiS to pokazówka, będzie potrzeba to wszystkich przywrócą...

 • Link do komentarza Celina sobota, 19 września 2020 10:45 napisane przez Celina

  Czy ktoś zna tego Krawczyka ? Co to za człowiek ? Jak długo on już czeka by się za coś tam zemścić ?

startpoprz.12nast.koniec

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

m

Ostatnio dodane