piątek, 18 września 2020 11:48

Areszt dla 26-letniej notorycznej złodziejki

 
Areszt dla 26-letniej notorycznej złodziejki źródło: KPP Gniezno

Gnieźnieńscy policjanci zatrzymali złodziejkę, która popełniała swoje czyny w warunkach recydywy. Dziś została aresztowana na trzy miesiące.

W minioną środę 16 września policjanci zostali wezwani do jednego z gnieźnieńskich marketów, gdzie pracownicy sklepu na gorącym uczynku ujęli kobietę, która ukradła alkohol, artykuły łazienkowe i spożywcze. Na miejscu policjanci ustalili, że kobieta ma takich czynów więcej na swoim koncie.

Personel sklepu, na podstawie wewnętrznego monitoringu ustalił, że 26-letnia gnieźnianka odwiedziła ten sklep już kilkukrotnie. Sprawczyni kradła głównie alkohol, kawę i inne artykuły przemysłowe, a łączna wartość poniesionych przez market strat wyniosła ponad 700 zł.

Amatorka wysokoprocentowych trunków została zatrzymana i osadzona w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych, a śledczy przedstawili jej zarzut kradzieży. Kobieta popełniała kradzieże w krótkich odstępach czasu, dlatego zgodnie z kodeksem karnym jej zachowanie zakwalifikowane zostanie jako czyn ciągły, tj. przestępstwo.

Co więcej - kobieta działała w warunkach recydywy. Wobec niej toczy się już jedno postępowanie o kradzieże w innym sklepie na terenie Gniezna na kwotę ponad 1500 zł.

Dzisiaj Sąd Rejonowy w Gnieźnie zastosował wobec 26-latki trzymiesięczny areszt tymczasowy - została ona już przewieziona do zakładu karnego. Kobiecie grozi kara nawet do 7,5 roku pozbawienia wolności.

źródło: KPP Gniezno

1 komentarz

  • Link do komentarza Pawel wtorek, 22 września 2020 09:51 napisane przez Pawel

    Ludzie mają tak dobrze że muszą kraść.do tego dąży P.I.S. bardzo dobrze ludzie z chwile będą wchodzić do sklepu i się tak samo obsługiwać.Takie czasy!

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane