Wydrukuj tę stronę
piątek, 18 września 2020 10:38

Koronawirus w szpitalu. Zamknięto oddziały

 

Przez kilka dni zamknięte będą oddziały w placówce szpitalnej, położonej przy ul. św. Jana. Powodem jest wystąpienie ogniska koronawirusa w lecznicy.

Do zakażenia doszło na Oddziale Chorób Wewnętrznych A w Szpitalu Pomnik Chrztu Polski, mieszczącym się przy ul. św. Jana. Wraz z tym oddziałem, zamknięta została także kardiologia, gdzie również potwierdzono przypadki.

- Mamy potwierdzone przypadki zachorowań zarówno wśród personelu, jak i pacjentów szpitala. W związku z tym wczoraj podjęto decyzję przez inspektora, nakazującą zamknięcie oddziału do 26 września - przekazała nam Joanna Bogucka - Gnat, zastępca Dyrektora Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Gnieźnie. Jak dalej dodała: - Po przeprowadzeniu szczegółowego dochodzenia epidemiologicznego, personel mający kontakt z osobami zakażonymi został objęty kwarantanną. Z informacji uzyskanych od dyrektora szpitala pacjenci zakażeni zostali przetransportowani do szpitala zakaźnego w Poznaniu. Na ten moment jesteśmy w stałym kontakcie z dyrekcją szpitala i monitorujemy sytuację. 

- Zamknięty jest Oddział Wewnętrzny A z pododziałem kardiologii i nie pracuje pracownia hemodynamiki, bo ona funkcjonalnie jest związana z tym oddziałem. Nie przyjmuje pacjentów również Oddział Wewnętrzny B, ale on funkcjonuje tylko dla zachorowań nagłych, gdyż musimy zapewnić bezpieczeństwo mieszkańców powiatu, gdyby doszło do nagłych zachorowań. Przyjęcia planowane są na nim wstrzymane na okres 7 - 10 dni - przyznał Mateusz Hen, zastępca dyrektora ds. lecznictwa. Jak zapewnił dodatkowo, Szpitalny Oddział Ratunkowy pracuje bez żadnych zakłóceń, choć w ostatnim czasie pojawiły się dwa przypadki osób z koronawirusem, które zostały "wyłapane" na etapie przyjmowania.

W piątkowe przedpołudnie Wielkopolski Urząd Wojewódzki poinformował, że w powiecie gnieźnieńskim stwierdzono sześć nowych przypadków koronawirusa. Są to:

  • 26-letnia kobieta, 48-letnia kobieta - przebywają w izolacji domowej
  • 36-letni mężczyzna - przebywa w izolatorium w Hotelu Ikar w Poznaniu
  • 60-letnia kobieta - Szpital Pomnik Chrztu Polski
  • 39-letnia kobieta i 79-letni mężczyzna - Wielospecjalistyczny Szpital Miejski w Poznaniu

2 komentarzy