środa, 02 września 2020 13:56

Trzy włamania jednej nocy. Policja ostrzega

 

Policja ostrzega przed włamywaczami, którzy w ostatnim czasie dokonali kilku kradzieży na terenie miasta i powiatu.

Gnieźnieńska policja ostrzega, że w ostatnim czasie doszło do włamania do domów i zniszczenia ram drzwi tarasowych domów w budowie. Złodzieje działając pod ochroną zmroku, dostają się do domów poprzez wyważenie okna lub drzwi tarasowych. Łupem złodziei padły elektronarzędzia i pieniądze.

Do zdarzeń doszło w nocy z 31 na 1 września br. W Gnieźnie sprawcy wykorzystali sen domowników - ukradli 200 złotych i alkohol, ale dodatkowych strat narobili na kwotę 2000 złotych. W Lulkowie doszło do włamania do domu w budowie, natomiast w Strzyżewie Paczkowym sprawcy zniszczyli ramy drzwi tarasowych w trzech domach będących w budowie.

Większość przestępstw przeciwko mieniu poprzedza rozpoznanie terenu przez włamywacza. Sprawcy dostają się do domów najczęściej przez wyważenie okna lub drzwi tarasowych, a do kradzieży dochodzi zazwyczaj pod nieobecność domowników.

Policja apeluje do mieszkańców, aby w przypadku zauważenia podejrzanych osób lub samochodów wokół domu, kontaktować się pod numerem telefonu 112. 

Poinformuj Policję gdy:

- zauważysz cokolwiek, co wzbudzi Twój niepokój w miejscu zamieszkania,

- usłyszysz hałasy w mieszkaniu sąsiada, a wiesz, że wyjechali,

- zobaczysz nieznajomego, kręcącego się wokół domu sąsiada, albo próbującego otwierać drzwi u sąsiada, a wiesz, że nie ma go w domu,

- zauważysz w swojej okolicy lub posesji zaparkowany obcy pojazd, zapamiętaj numery rejestracyjne, zapisz je, zrób zdjęcie,

- zapamiętaj jak najwięcej szczegółów rysopisu osób będących w środku, ich ubioru i cech charakterystycznych,

- widzisz podejrzanie zachowujące się osoby na klatce schodowej, na ulicy lub na parkingu, szczególnie jeżeli próbują robić zdjęcia domu i twojej okolicy.

źródło: KPP Gniezno

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane