poniedziałek, 31 sierpnia 2020 11:17

Pierwszy żłobek w Gminie Gniezno już otwarty!

 

Rodzice z Gminy Gniezno zyskali nową instytucję, w której mogą pozostawić swoje pociechy i podjąć się pracy - w Zdziechowie otwarto dziś pierwszy publiczny żłobek.

Na tę inwestycję Gmina Gniezno otrzymała swojego czasu dofinansowanie na kwotę ponad 2,6 mln złotych z dwóch źródeł. Sam żłobek powstał w pomieszczeniach zespołu szkolnego, pobudowanego w ostatnich latach w Zdziechowie. Na potrzeby realizacji projektu zaadaptowane zostało 12 pomieszczeń budynku administracyjnego szkoły, o łącznej powierzchni niemal 300 metrów kwadratowych, a przy tym powstał także plac zabaw o powierzchni 170 metrów kwadratowych. 

- To, że powstał pierwszy żłobek w gminie Gniezno, to jest zadanie gminy. To nie jest nadzwyczajne działanie, tylko to jest nasza powinność i bardzo się z tego cieszymy. Cieszymy się również z tego, że nasz pomysł okazał się strzałem w dziesiątkę, ponieważ po ogłoszeniu naboru, w ciągu 2-3 dni wszystkie miejsca w żłobku zostały zajęte. Oznacza to, że mieszkańcy potrzebowali takiego miejsca i czekali na wsparcie ze strony gminy - mówiła wójt Maria Suplicka

Projekt budowy żłobka zakładał, że jego realizacja umożliwi rodzicom wsparcie, umożliwiające powrót do pracy w czasie, kiedy ich pociechy będą przebywały w placówce. To właśnie na to zadanie przeznaczone zostały środki z WRPO w kwocie 1,6 miliona złotych. Rodzice, których pociechy zaczną uczęszczać do żłobka od 1 września br., przez 24 miesiące nie będą musieli ponosić żadnych kosztów. Ponadto na to zadanie pozyskano środki z rządowego programu „Maluch +” w kwocie 990 tys. złotych, które przeznaczono na dostosowanie pomieszczeń pod żłobek.

Uroczystemu otwarciu placówki towarzyszyły przemówienia zaproszonych gości oraz przedstawicieli mieszkańców wsi, zakończone występem dziecięcego chóru Imo Pectore ze Szkoły Podstawowej w Zdziechowie. Tuż po tym nastąpiło przecięcie wstęgi w wejściu do nowej placówki oraz jej poświęcenie. Żłobek zapewnia opiekę wykwalifikowanego zespołu wychowawców i miejsca dla 30 dzieci w wieku od 20 tygodnia życia do 3 lat. 

2 komentarzy

  • Link do komentarza z gminy piątek, 04 września 2020 11:37 napisane przez z gminy

    Rozżalona, a gdzie byłaś przez lata poprzedniej władzy w tej gminie? Rozumiem, że nie odpowiada Tobie nowa Pani Wójt, które powoli zmienia na lepsze oblicze tej gminy, ale wstyd, ze ma takich jak "rozżalona" mieszkańców, którzy zamiast pomocy i radości z pierwszych kroków w tej dziedzinie, ma rzucane kłody pod nogi.

  • Link do komentarza Rozżalona poniedziałek, 31 sierpnia 2020 21:47 napisane przez Rozżalona

    Słynna Zdziechowa. Szkoła, hala,.przedszkole i żłobek. Szkoda,.że uczniów brak. A Jankowo Dolne pęka w szwach. Wstyd dla władzy.wstyd
    Może czas by się zagłębić w sens takich inwestycji? Moze czas na CBA?

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane