czwartek, 20 sierpnia 2020 12:00

Bez pilotów i z wystającym lemieszem

 
Bez pilotów i z wystającym lemieszem źródło: WITD

Zatrzymany 19 sierpnia przez gnieźnieński ITD zespół pojazdów powinien być pilotowany przez dwa samochody z przodu i z tyłu. Jechał jednak bez ich wsparcia, a lemiesz przewożonej koparki był za szeroki i wystawał ponad normę na boki.

Kiedy dopuszczalna masa całkowita wynosi 40 t, a na drogę Wielkopolski wjeżdża kolos, którego rzeczywista masa jest o 2,3 t przekroczona od nakazanej normą, do akcji włączają się inspektorzy z gnieźnieńskiej inspekcji.

Kolejny raz na drodze szybkiego ruchu S5 niedaleko Gniezna zatrzymany, zważony i zmierzony został zespół pojazdów, którego ładunek był niebezpiecznie przewożony. Inspektorzy zanotowali krajowy niezarobkowy przewóz drogowy spycharki gąsienicowej na potrzeby własne. Zatrzymany transport w żaden sposób nie trzymał też parametrów dozwolonej szerokości. Jego szerokość bowiem wynosiła 3,7 m przy normie 3 m z ładunkiem. Dodatkowo od szerokości 3,6 m zespół pojazdów powinien być prowadzony przez dwóch pilotów z przodu i z tyłu. Kierowca nie okazał też zezwolenia kategorii szóstej na przewóz.

W związku z powyższym zostanie wszczęte postępowanie administracyjne wobec przedsiębiorcy na łączną kwotę 8500 zł. Z kolei kierowca otrzymał mandaty karne w sumie na 300 zł, między innymi za brak wpisu dotyczącego okresu jego aktywności za kierownicą. Pojazd członowy inspektorzy usunęli na parking strzeżony.

źródło: WITD

2 komentarzy

  • Link do komentarza szofer czwartek, 20 sierpnia 2020 21:56 napisane przez szofer

    Żeby tak jeszcze policja pracowała na drogach szybkiego ruchu i autostradach! To, co wyrabiają tam niektórzy kierowcy szczególnie TIR-ów zza wschodniej granicy woła o pomstę do nieba!

  • Link do komentarza kierowca czwartek, 20 sierpnia 2020 13:04 napisane przez kierowca

    ITD widać dział czynnie. Nie unikają pracy. Brawo

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane