sobota, 15 sierpnia 2020 20:03

Interwencja służb pod Wiaduktem Solidarności

 
Interwencja służb pod Wiaduktem Solidarności zdjęcie nadesłane

W sobotni wieczór służby zostały wezwane do interwencji na Trasie Zjazdu Gnieźnieńskiego, gdzie na drogę spadła rynna, w której elementy uderzały nadjeżdżające samochody.

Sytuacja miała miejsce 15 sierpnia około 19:00. Jak poinformowała nas jedna z Czytelniczek, od Wiaduktu Solidarności oderwała się stalowa rynna o długości kilku metrów i spadła na jezdnię Trasy Zjazdu Gnieźnieńskiego na pas w kierunku Poznania. W jej elementy uderzały inne samochody, nadjeżdżające od strony Bydgoszczy.

Na miejsce przybyła policja, która zabezpieczyła miejsce zdarzenia na czas usunięcia rozbitych fragmentów rynny z jezdni przez strażaków z gnieźnieńskiej jednostki. W tym czasie ruch w kierunku Poznania był wstrzymany.

7 komentarzy

 • Link do komentarza Bożena wtorek, 18 sierpnia 2020 23:28 napisane przez Bożena

  Na ul. Grzybowo przy schodach na Franciszkańską wiecznie ktoś sypie żarcie dla gołębi, jest ich tam już tak duzo, ze okoliczni mieszkańcy boją się otwierać okna. wszystko jest brudne, gołębie załatwiają się na wielkim drzewie i wszystko leci na przechodniów. Czy tego procederu nie można zatrzymać? Nie da się żyć po prostu!

 • Link do komentarza mieszkaniec wtorek, 18 sierpnia 2020 12:44 napisane przez mieszkaniec

  Gniezno jest szare, bure, zachwaszczone do granic możliwości. O psich kupach już nawet nie chce się pisać. No teraz jeszcze te szczury, a to dzięki temu, ze ludzie walą gołębiom żarcia ile się da, one wszystkiego nie pożrą, no to wieczorami hasają szczuty. Nikt nad niczym tutaj nie panuje!

 • Link do komentarza senior poniedziałek, 17 sierpnia 2020 10:52 napisane przez senior

  Przychylam się do opinii "obserwatora" i to na całej linii. Niektóre budynki w mieście zagrażają bezpieczeństwu przechodniów i co, ano nic. Nadzór nie ma podobno tak sam od siebie prawa interwencji, tylko na donos. No to niech piszą, jak widzą, jak się wali, sami do siebie, przecież to są chore przepisy! Podobno Sanepid też nie kontroluje firm, które same nie zgłoszą swojej działalności. Czy Państwo coś z tego rozumiecie? A wracając do tej rynny, to w Gnieźnie jest tak, że najpierw wydaje się miliony na jakąś inwestycje, po czym zapomina się o niej na wiele lat, aż zardzewieje i trzeba wymieniać, albo się sypie i nie warto remontować lub zarośnie jak nasz park i skwerki i starcza kasy tylko na usuwanie przełomów i jako takie, znaczy byle jakie uporządkowanie. Prezydent niech się rozejrzy po innych miastach, jakie są zadbane, jakie piękne kwiaty są na skwerach, jak przycinane są krzewy i drzewa, jak oko cieszą te coraz piękniejsze centra setek polskich miast. Gniezno niestety w takim rankingu plasuje się na szarym końcu.

 • Link do komentarza Obserwator niedziela, 16 sierpnia 2020 10:12 napisane przez Obserwator

  TAKIE SĄ WŁAŚNIE EFEKTY ZŁEJ PRACY INSPEKTORÓW NADZORU WYKONUJĄCYCH ROCZNE PRZEGLĄDY BUDOWLANE OBIEKTÓW. !! Oni tylko wypisują protokoły rocznych przeglądów i biorą pieniądze za nic. A powinni każdy obiekt techniczny czy budynek dokładnie obejrzeć, obstukać, potrząsnąć, wejść osobiście na każdy dach . A nawet, niektóre elementy zlecić do prześwietlenia. A najczęściej w ogóle tego nie robią. Połowa z tych inspektorów nadzoru z wielkimi uprawnieniami powinna być wyrzucona z pracy na "zbity pysk". A jak często też zdarza się , że ci inspektorzy wyręczają się jakimś domorosłym technikiem budowlanym albo zwykłym kominiarzem. A sami tylko potem podpisują protokoły przeglądu budowlanego obiektu, kasując za takie przeglądy grube tysiące złotych . Ci inspektorzy budowlani To są kolejni złodzieje naszych pieniędzy, których się powinno dokładnie przetrzebić ! A tych najgorszych powinno się nawet oddać pod prokuratora !

 • Link do komentarza kierowca niedziela, 16 sierpnia 2020 06:37 napisane przez kierowca

  Służby drogowe śpią. Wczoraj jechałem do Wrzesni i nie rozumiem, dlaczego nie usuwa się całkiem uschnietych drzew? Zapytuję właścicieli drogi, czy w czasie wichury mają najpierw zabić użytkowników dróg, bo przecież one są najbardziej narażone na przewrócenie?

 • Link do komentarza Nadchodzi Konieć Świata niedziela, 16 sierpnia 2020 00:49 napisane przez Nadchodzi Konieć Świata

  Proponuję "Służbom" wjechać pod most po godzinie 22.00. To dopiero będzie sporo pracy dla "Służb".

 • Link do komentarza dekarz sobota, 15 sierpnia 2020 22:47 napisane przez dekarz

  to raczej nie rynna tylko rura spustowa

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane