piątek, 31 lipca 2020 13:35

Szpital z nowym dyrektorem i kolejnymi wyzwaniami

 

Od wczoraj funkcję dyrektora Szpitala Pomnik Chrztu Polski objął Grzegorz Sieńczewski, który został wyłoniony w konkursie na to stanowisko.

Kilka dni temu informowaliśmy o wyłonieniu osoby, która obejmie stery gnieźnieńskiej lecznicy. W konkursie na funkcję dyrektora wybrano Grzegorza Sieńczewskiego, który został zatwierdzony przez Zarząd Powiatu Gnieźnieńskiego. W zmaganiach o to stanowisko pokonał 7 innych kandydatów (6 spełniało wymagania formalne). 

- Jest to przede wszystkim młody człowiek, osoba, która wchodzi w tę funkcję zarządczą szpitala z całkowicie białą kartą. Bardzo zależało mi na tym, aby dyrektor szpitala była spoza środowiska gnieźnieńskiego, aby było tu całkiem nowe rozdanie, żeby nie było czegoś takiego, jak koterie, znajomości, wcześniej zbudowane relacje. By była to osoba spoza naszego lokalnego środowiska i udało się nam to zrobić - przyznał starosta Piotr Gruszczyński.

- Podstawowym zadaniem na dzisiaj jest dokończenie rozbudowy szpitala, na którą wszyscy czekamy, a w przyszłości zintegrowanie szpitala tak, żeby miał jedną siedzibę i nie trzeba było biegać między dwoma lokalizacjami. To pozwoli na duże obniżenie kosztów i jakość pracy. Pomysłów na upłynnienie pracy jest dużo, ale myślę, że tym kluczowym zadaniem jest dokończenie inwestycji. Nie da się upłynnić prac, ich zoptymalizować, dopóki szpital nie zostanie ukończony i zintegrowany - przyznał Grzegorz Sieńczewski. Jak dodał, sporym wyzwaniem jest też zadłużenie szpitala: - Jest to chyba wyzwanie dla każdego szpitala w Polsce. Niemniej, liczymy na to, że po ukończeniu rozbudowy szpitala, będziemy mogli uruchomić oddziały, a pewne usprawnić, jak na przykład oddział ginekologiczno-położniczy, co pozwoli na zwiększenie przychodów. Plan naprawczy został w zeszłym roku przyjęty przez Zarząd i on te główne kierunki rozwoju szpitala nam nakreśla, ale nie ma wątpliwości, że jest to duże wyzwanie. 

Sama rozbudowa to jedno, ale jeszcze czeka wyposażenie nowych pomieszczeń: - Znamy szacunkowe kwoty dodatkowego wyposażenia szpitala, ale musiałbym to zweryfikować, jak te kwoty, które są przedstawiane, rzeczywiście znajdują odzwierciedlenie i jaka to będzie faktycznie kwota. Ona oscyluje w granicach 4 - 4,5 mln złotych - przyznał Grzegorz Sieńczewski, dodając iż dokładne kwoty zestawione z aktualnymi cenami na rynku, będą dopiero znane. Inną kwestią pozostaje sprawa personelu, a właściwie ubywającej kadry lekarskiej: - Mam nadzieję, że warunki, które będziemy proponować lekarzom, mam na myśli o tych lokalowych, bo nowy szpital wygląda rewelacyjnie, to mam nadzieję iż przekona to te osoby do zostania z nami. Problem kadry lekarskiej jest jednak ogólnopolski i ryzyko zawsze istnieje, ale moją rolą jest, by ona pozostała z nami. 


Grzegorz Sieńczewski jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Ukończył również studia podyplomowe na specjalności Finanse menedżerskie oraz Zarządzanie w Opiece Zdrowotnej na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu, a także studia podyplomowe na kierunku Public Relations. Posiada certyfikat audytora wewnętrznego systemu zarządzania jakością ISO 9001:2008. Był między innymi: Prezesem Zarządu Open Inwestycje sp. z o.o. gdzie odpowiadał za nadzór
i koordynację inwestycji polegającej na budowie oraz rozbudowie ośrodka ochrony zdrowia, Przewodniczącym Rady Społecznej Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego, Kierownikiem Biura Zarządu w Ośrodku Profilaktyki i Epidemiologii Nowotworów im. A. Pienkowskiej S.A. w Poznaniu oraz wykładowcą akademickim. Opracowywał strategie prawne dla medycyny, prowadził szkolenia z prawa medycznego i zarządzania służbą zdrowia.

5 komentarzy

 • Link do komentarza AniaRuda sobota, 01 sierpnia 2020 21:10 napisane przez AniaRuda

  Wykładowcą akademickim jest osoba, która pracuje na uczelni, prowadzi badania i pracuje ze studentami. Nazywanie tego pana wykładowcą akademickim w momencie kiedy prowadzi sobie szkolenia jest tak samo naciągane jak jego doświadczenie w rozbudowie placówek medycznych. Budowa ośrodka zdrowia z 4 gabinetami i 2 toaletami z recepcją nijak ma się do rozbudowy i wyposażenia szpitala. Wiedza ekonomiczna zapewne na takim samym poziomie. Na długo ten pan tu nie zagości bo albo sam zwieje, albo szybko podziękuję mu Ruda ze starostwa.

 • Link do komentarza Pajak sobota, 01 sierpnia 2020 06:45 napisane przez Pajak

  To pracował od kołyski.Zdolny człowiek.
  Porównywać z człwiekiem z Dziekanki.
  Młodzi prężni żeby tylko szacunek dla ludzi mieli. Bo u niektórych go brak.

 • Link do komentarza Gość piątek, 31 lipca 2020 21:41 napisane przez Gość

  I tak się marnuje pieniądze. Zmienia się dyrektora co 6 miesięcy trzeba dać mu odprawę i to nie małą. Gdzie tu oszczędności i logika? Nie wina nowych dyrektorów że szpital ma długi tylko starych urzędników bo nie pilnowali przez lata na co idzie kasa a teraz winnych szukają tylko że sami są winni. Trzeba go raz a dobrze dofinansować, przebadać rynek na co jest pobyt i z czego kasa i utworzyć jeden taki oddział. Naprawdę jest brak pomysłu i wizji. I choć by dyrektora co miesiąc dawać nowego to nic nie będzie dobrego.

 • Link do komentarza salowa piątek, 31 lipca 2020 21:00 napisane przez salowa

  Jeżeli nowy dyrektor zdecydowanie nie rozerwie pewnych szpitalnych układów, to marnie widzę tę ciężką pracę na tym polu.

 • Link do komentarza Zbigniew piątek, 31 lipca 2020 16:23 napisane przez Zbigniew

  Czy teraz wszystko, co zrobił dotychczasowy dyrektor Mateusz będzie przypisane temu młodemu człowiekowi??? Koordynator ośrodka zdrowia A dyrektor szpitala to przepaść raczej.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane