środa, 22 lipca 2020 11:38

Prawie setka milionerów mieszka w powiecie gnieźnieńskim

 

W całym województwie wielkopolskim ponad 3,6 tys. osób składających PIT-y wykazało dochód w wysokości ponad 1 mln złotych. Powiat gnieźnieński plasuje się na siódmym miejscu.

Z roku na rok przybywa osób, które deklarują, że ich roczny dochód wynosi milion złotych. W samej Wielkopolsce w ub. roku przybyło ich niemal 400 - większość z nich to przedsiębiorcy, którzy wybrali liniową formę opodatkowania swoich dochodów.

Jak informuje Głos Wielkopolski na podstawie informacji od Izby Administracji Skarbowej w Poznaniu, znaczna część wielkopolskich milionerów to mieszkańcy Poznania lub powiatu poznańskiego - jest ich 1617. Powiat gnieźnieński w tym zestawieniu znalazł się na siódmy miejscu z 98 osobami, które zadeklarowały dochody powyżej miliona złotych. W ubiegłym roku było ich 83, co oznacza, że przybyło ich 15 od tego czasu. 

Pod względem liczby milionerów, poza Poznaniem, nasz region wyprzedziły m.in. powiat ostrowski (176), kaliski (173), leszczyński (146), koniński (138) i kępiński (133). 

19 komentarzy

 • Link do komentarza Endriu sobota, 25 lipca 2020 20:15 napisane przez Endriu

  Do czytelnik. To może założymy jakiś kościół i będziemy żyć po nad prawem?

 • Link do komentarza Jam_Jest sobota, 25 lipca 2020 10:09 napisane przez Jam_Jest

  Ad:Średnica:
  ***************
  W tym kraju??? To raczej niemożliwe, żeby zbić fortunę i stać się milionerem, raczej zostać politykiem, albo posiadać władzę absolutną, a takich nam nie brakuje.
  Przepracowałem 47 lat, bo wierzyłem, że czegoś się dorobię, no i się "dorobiłem", 1,744 zł, i 76 gr emerytury, oraz utraconego zdrowia, pracując dla "siebie" i dla państwa, które wypłaca mi, comiesięczną wypracowaną emeryturę.

  Kiedyś wszyscy byliśmy milionerami, jak nasze pensje były wypłacane w banknotach o nominale jednego 1 000 000, to były czasy dla milionerów, dzisiaj, aby "uczciwie" zostać milionerem, to albo trzeba go wygrać w toto, albo go ukraść, tej drugiej opcji, raczej nie polecam. Osobiście, to źle czół bym się z poczuciem, że pieniądze dające mi poczucie bycia milionerem, zostały skradzione, albo zdobyte w sposób nieuczciwy, co nie znaczy, że innym to mogłoby przeszkadzać.

 • Link do komentarza czytelnik piątek, 24 lipca 2020 20:57 napisane przez czytelnik

  Endriu, to jesteś wierzący, ponieważ wierzysz, że nie ma czegoś takiego, jak grzechy. Z logicznego punktu widzenia zatem nie ma ludzi "niewierzących", bo każdy w coś wierzy. Ty wierzysz właśnie w to, ze nie istnieją grzechy. To też jest wiara !

 • Link do komentarza marek piątek, 24 lipca 2020 11:34 napisane przez marek

  @Mieszkaniec, @Beniu: użyłem dwóch słów "bąbelki" i "madki" oznaczało to wypowiedź ironiczną. Jestem przeciwnikiem zabierania komukolwiek, tak samo jak jestem przeciwnikiem bezmyślnego rozdawania komukolwiek z pieniędzy publicznych (czyli naszych). Dlatego też kpię z tych wszystkich 13-tek, 500+ na dziecko, 500+ na wakacje itp. oraz będę poniżać całą patologię, która się z tego utrzymuje, a nie z uczciwej pracy.

 • Link do komentarza Slawek piątek, 24 lipca 2020 08:57 napisane przez Slawek

  Jak zawsze pracownik mało zarabia A kto tobie broni otworzyć firmę i zarabiać więcej? Najlepiej usiąść na dupie i narzekać

 • Link do komentarza Beniu piątek, 24 lipca 2020 08:34 napisane przez Beniu

  Marek, co znaczy rozdac? Ludzie mają smykałkę do interesu, ale ważne, że rzetelnie płacą podatki i nie ukrywają dochodów, więc chwała im za to. I dzięki takim podatnikom ty i twoje dzieci mają zapewnione dodatki na życie i urlopy.

 • Link do komentarza BigP piątek, 24 lipca 2020 07:23 napisane przez BigP

  Nic tylko otworzyć swoją firmę i zarabiac miliony!!!

 • Link do komentarza Endriu czwartek, 23 lipca 2020 19:39 napisane przez Endriu

  Do Średnica.Jestem niewierzący więc grzechy mam gdzieś !

 • Link do komentarza Mieszkaniec czwartek, 23 lipca 2020 18:18 napisane przez Mieszkaniec

  Marku idź do pracy, a nie zabieraj innym. Inaczej Ci inni się przeniosą do innego kraju, a Ty zostaniesz bez pracy, wiedzy i możliwości...

 • Link do komentarza Bolo czwartek, 23 lipca 2020 18:09 napisane przez Bolo

  Budujące jest to, że uczciwie płacą podatki. Nie jak wielkie korporacje.

 • Link do komentarza belfer czwartek, 23 lipca 2020 17:50 napisane przez belfer

  Marek, tacy, jak ty to,powinni zaczynać od kupna słownika ortograficznego. A zatem do milionera tobie jeszcze bardzo bardzooooooo daleko!

 • Link do komentarza ktos czwartek, 23 lipca 2020 07:07 napisane przez ktos

  No i dlatego oni mają miliony
  Jak dobrze rozumiem to jest przychód, czyli minus koszty i t d

 • Link do komentarza marek czwartek, 23 lipca 2020 04:12 napisane przez marek

  zabrać im i rozdać bąbelkom. madki lepiej wiedzą jak wydać te pieniążki.

 • Link do komentarza Centrum środa, 22 lipca 2020 22:59 napisane przez Centrum

  Celina, naucz się ortografii! Zazdrość to nieładna cecha charakteru... Pracuj, a się dorobisz lub stań w kolejce do pisowskiego kotła rozdawnictwa wszelkiego!

 • Link do komentarza Średnica środa, 22 lipca 2020 22:41 napisane przez Średnica

  Endriu, zazdrość to najcięższy grzech. A przecież nic nie stoi na przeszkodzie, być także wziął się za biznes i zaczął zarabiać miliony!

 • Link do komentarza Celina środa, 22 lipca 2020 14:24 napisane przez Celina

  No to może zaczniemy ich wymieniać ?!! Tych najszlachetniejszych Gnieźnian. Kto może być pierwszy ?

 • Link do komentarza Celina środa, 22 lipca 2020 14:24 napisane przez Celina

  No to może zaczniemy ich wymieniać ?!! Tych najszlachetniejszych Gnieźnian. Kto może być pierwszy ?

 • Link do komentarza dawca moczu środa, 22 lipca 2020 14:23 napisane przez dawca moczu

  beneficjenci 500+ i bonów wakacyjnych już zacierają ręce

 • Link do komentarza Endriu środa, 22 lipca 2020 13:02 napisane przez Endriu

  Sami zarabiają miliony a pracownicy najniższa krajowa

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane