wtorek, 21 lipca 2020 13:35

Kilkanaście drzew na os. Tysiąclecia ma zostać wyciętych

 

Kilkanaście drzew planuje przeznaczyć do wycięcia Spółdzielnia Mieszkaniowa - u wszystkich stwierdzono ich zły stan, ale ewentualne uwagi można w tej sprawie zgłaszać.

Jak informuje Gnieźnieńska Spółdzielnia Mieszkaniowa, podczas przeglądu drzew w rejonie os. Tysiąclecia, stwierdzono konieczność dokonania wycinki kilkunastu z nich. Powodem ma być ich zły stan, który może zagrażać życiu i zdrowiu mieszkańców - wszystkie są zlokalizowane w rejonie bloków stojących wzdłuż ul. Roosevelta i Budowlanych. Są to:

 •  2 szt. topoli, rosnących między budynkami Budowlanych 3-5 w Gnieźnie.
 •  2 szt. świerków, rosnących na terenie nieruchomości Libelta 62 w Gnieźnie (w szczycie budynku).
 •  1 szt. Jarzębiny, rosnącej na terenie nieruchomości Roosevelta 69 w Gnieźnie (za kolekturą LOTTO).
 •  3 szt. sosen, 1 szt. wierzby, rosnących między budynkami Roosevelta 72-74 w Gnieźnie.
 •  drzewa rosnące na terenie nieruchomości Roosevelta 88 w Gnieźnie (wzdłuż budynku od strony ul. Roosevelta).

Lokalizacje drzew zostały oznaczone na zdjęciach zamieszczonych poniżej. Jak poinformowano, ewentualne uwagi co do zasadności podjętych działań należy zgłaszać w formie pisemnej do Gnieźnieńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej przy ul. Budowlanych 2 do 19 sierpnia br.

14 komentarzy

 • Link do komentarza Po mirabelkach? piątek, 24 lipca 2020 13:48 napisane przez Po mirabelkach?

  Informacja GSM o planowanej wycince drzew na os. Tysiąclecia komentowana jest na gniezno24, jak i na Facebooku Gniezno 24. Ci którzy zamierzają wyciąć te drzewa i tak to zrobią, a w uzasadnieniu podadzą "po... konsultacjach społecznych" :), (ale, że w większości opinie są negatywne to nie ma znaczenia). Stary numer. Możecie protestować, a my i tak zrobimy swoje.

 • Link do komentarza Kawa czwartek, 23 lipca 2020 20:39 napisane przez Kawa

  Do Koala: Nikt nie protestuje bo Gniezno popiera partie opozycyjne a one cokolwiek robią robią demokratycznie. Wyłącznie działania PISu są niedemokratyczne. Niestety sądzę, że nawet gdyby nasi (tzn. wasi - ja ich nie wybrałam i nadal nie popieram!) włodarze wycięli wszystkie drzewa w mieście, zabetonowali wszystko, podnieśli wszystkie możliwe opłaty o 1000%, podnieśli ceny za komunikację miejską o następne 1000% - to i tak większość zagłosuje na nich ponownie.

 • Link do komentarza Koala środa, 22 lipca 2020 23:28 napisane przez Koala

  Ludzie jak to jest ożliwe ,żę nikt nie protestuje wycinają wszystko co się da nie sadząc prawie nic ,bo cień bo liśie przeszkadzają bo chorowite drzewa ,przecież to poziom włodarzy robi się rynsztokowy tłumacząc powód wycinki drzew.Może ktoś się nam zapyta starszym ludziom co o tym sądzimy , za chwilę my też będziemy niepotrzebni i co nas też skasować??????Zstanówcie się co wam przeszkadzają te drzewa????????

 • Link do komentarza olaf środa, 22 lipca 2020 13:58 napisane przez olaf

  Poziom większości gospodarzy jest słaby, mogło by być lepiej, nie można powiedzieć że nic nie robią ale raczej jest to minimum. Sprzątną śmieci te które najbardziej rzucają się w oczy, wywieszą to co im każą na klatkach i koniec. Nie wiem czy pracują 4 godziny dziennie, może 6 bo raczej nie 8.
  Kto i jak ich ocenia? W końcu pracują dla lokatorów?

  Co do drzew, chodząc po osiedlu zauważyłem że zniknęły dwa drzewa.
  Jeden to kasztanowiec z placu Osiedle Kazimierza Wielkiego 28A nie wiem jaka i kogo była opinia o stanie zdrowia tego drzewa. Ale chyba nikt nie pytał publicznie o opinie? Rósł obok górki, nikomu w okna nie zaglądał.

  Drugi to os. Orła Białego między blokami 6 a 7 okolice Żabki obok "Panoramy". Nie wiem co tam rosło, ale było drzewo i nie ma drzewa. Również jakoś podobnych wpisów jak ten nie zauważyłem. Więc nasuwa się pytanie czy to jednorazowy przypadek czy teraz Spółdzielnia będzie pytać o takie rzeczy? Chyba tak to powinno wyglądać, a nie szybka akcja z wycięciem?

 • Link do komentarza Po mirabelkach? środa, 22 lipca 2020 11:33 napisane przez Po mirabelkach?

  Te drzewa wzdłuż ul. Roosevelta 88 to mirabelki, przycinane, z czasem zostały ozdobą tej okolicy. Swój zły stan zawdzięczają (jak większość drzew w mieście) "spacerującym" pieskom!!! niestety. U naszych zachodnich sąsiadów, potrafią drzewa zostawić (dosłownie) w pasie drogi - otoczone krawężnikiem:)). W Gnieźnie panuje moda na "radykalne cięcia", których w większości drzewa nie wytrzymują (np: drzewa jarzębin przy ul. Laubitza, których nikt nie planuje teraz wycinać, tylko te zielone ?!). Wracając do mirabelek... spadają dojrzałe owoce... i brudzą zapewne chodnik i stąd pomysł na ich wycinkę (wystarczyłoby wymurować wzdłuż chodnika ładny, niewysoki murek). Szkoda tych drzew!
  P. S. Mała uwaga - przycinajcie częściej te krzewy wzdłuż ulicy Roosevelta, a szczególnie koło parkingu obok Ziemowita, ponieważ zasłaniają widok na wyjazd z niego, a to stwarza niebezpieczeństwo.

 • Link do komentarza micio środa, 22 lipca 2020 08:38 napisane przez micio

  Mirek- masz rację.. problemem są liście które ktoś musi grabić.... a dozorcy- najlepiej kawke pić schowanym w piwnicy. Swoją drogą dlaczego Spółdzielnia nie prowadzi przetargów na takie rzeczy tylko zatrudniają swoich co nic nie robią... a mieszkańcy za to płacą i dają sie robić.

 • Link do komentarza Mieszkaniec wtorek, 21 lipca 2020 23:08 napisane przez Mieszkaniec

  Wyciąć i zalać betonem. A następnie zrobić akcję z dziećmi przed teatrem pod nazwą czyste powietrze. Ktoś ma ludzi za debili...

 • Link do komentarza ela wtorek, 21 lipca 2020 21:10 napisane przez ela

  zaczyna się sezon na ..........no właśnie na co ? zgadzam się z p.mirek ..nie ma komu sprzątać liści . Te drzewa są od lat wielu ,rosną z mieszkańcami i nie najmniejszych oznak choroby !!!!!!!czy ludzie z blokowisk mają zdechnąc w słoneczne dni,bez odrobiny cienia, wiatru w koronach drzew ? a jeśli są faktycznie chore to można 1. leczyć i 2 .jako mieskzańcy poprosimy o opinię specjalisty wrrrrrr

 • Link do komentarza Osa wtorek, 21 lipca 2020 21:02 napisane przez Osa

  Mieszkaniec: chyba ci upał zaszkodził na mózg... a co do tematu: jakże drzewa mają być zdrowe, skoro co roku się je przycina i niszczy? ZOSTAWCIE JE W SPOKOJU TO POŻYJĄ WIELE LAT I NIE BĘDĄ STANOWIŁY ZAGROŻENIA!

 • Link do komentarza Wołodyjowski wtorek, 21 lipca 2020 19:44 napisane przez Wołodyjowski

  Przy Roosevelta 88 drzewa mają zginąć, bo jakiś prywatny inwestor chce coś zbudować w szczycie bloku nr 88 ?. Z kim ten inwestor się tak "dobrze dogadał" ??? Kto w tej likwidacji tylu pięknych drzew ma największy interes ??? Ile? Ile? Ile? i dla kogo, te drzewa są warte? Czy naprawdę nie ma nikogo, tak mocnego wśród spółdzielców, by wycięcie tych pięknych drzew powstrzymać ? A możę ten cały teren spółdzielczy już jest prawie sprzedany ? A zostanie to "przyklepane " na walnych zebraniach spółdzielczych w hali sportowej przy ulicy Sportowej , które za chwilę mają się odbyć ? Zapewne większość spółdzielców te zebrania zlekceważy i w ogóle na nie nie pójdzie . A później będą się oni dziwili. Kto się na to, czy na tamto zgodził ? A siedźcie sobie ludziska w domach. Siedźcie i śpijcie. Ciekawe co jeszcze w swoim życiu prześpicie ?? Może sprzedaż swojego bloku ?

 • Link do komentarza tomaszek wtorek, 21 lipca 2020 17:16 napisane przez tomaszek

  Wytnijcie wszystko i zabetonujcie ....Prezesi będą siedzieć na działkach obok lasu i jezior a zwykli ludzie będą się gotować od wszechobecnego betonu dodatkowo jeszcze włodarze skasują za drewno które jest włąsnością spółdzielni. To samo się robi na poboczach przy drogach gminych i powiatowych starodrzew jest wycinany pnie zasypywane ziemią aby nikt się nie czepił a nowych nasadzeń brak,dziwi mnie to ,że nikt nie reaguje na rabunkową gospodarkę....

 • Link do komentarza Anna wtorek, 21 lipca 2020 16:28 napisane przez Anna

  Ja bym wycięła wszystko i zalała betonem jak przed teatrem..... nie ma liści i koszenia trawy!!! po co robić po co sprzątać? Beton i tyle..... Drzewa nam zatruwają czas wolny i trawa do koszenia również!!! i okna też bym zabetonowała na co nam tyle światła..... wg do piwnicy się przenieśmy!!!!

 • Link do komentarza mirek wtorek, 21 lipca 2020 16:07 napisane przez mirek

  byliśmy świadkami usuniętego drzewa na orla białego 6 a 7,opinie o drzewie zaczerpnięto u gospodarzy:chore i puste,niebezpieczne, po zcięciu okazało sie że zdrowe,pełne i bezpieczne,ale co roku jest ten sam problem ,rodzi liście które trzeba sprzątnąć i kto to ma robić ano nikt niema drzewa niema liści,a przy okazji kto wydaje płyny typu randap i pozwala tym świństwem polewać pod drzewami krzewami po takich zabiegach dzrzewa, krzewy kończa żywot jako roślina zagrążająca i niebezpieczna,jestem tym co widze załamany

 • Link do komentarza mieszkaniec wtorek, 21 lipca 2020 15:10 napisane przez mieszkaniec

  Na osiedlach i w zabudowie zwartej miasta wszystkie drzewa powinny tak wyglądać, jak te pokazane na zdjęciu. Ładne, zieleń cieszy oko, a jednocześnie bezpieczne i nie zasłaniające okien pobliskim mieszkańcom.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane