wtorek, 21 lipca 2020 07:55

Więcej miejsc postojowych w dawnych koszarach

  UM (opr)
Więcej miejsc postojowych w dawnych koszarach źródło: UM

Zmotoryzowani mieszkańcy mają możliwość korzystania z większej ilości miejsc postojowych, udostępnionych na terenie koszar przy ul. Sobieskiego. 

Od 24 lipca mieszkańcy będą mogli korzystać z większej ilości miejsc parkingowych na terenie dawnej jednostki wojskowej przy ulicy Sobieskiego. Tym samym powiększona została liczba stanowisk postojowych, które są ogólnodostępne na tym terenie. Do tej pory zmotoryzowani mogli korzystać tylko z miejsc we wschodniej części placu - obecnie otwarte zostały także te bliżej III LO. 

Jak informuje Magistrat, dodatkowe miejsca zostały wyznaczone ze względu na rozpoczynającą się w październiku br. budowę Zintegrowanego Centrum Przesiadkowego, powstającego w rejonie ul. Pocztowej i Dworcowej. W związku z tą inwestycją, nie będzie możliwości pozostawienia pojazdów w rejonie dworca w dotychczasowych lokalizacjach. 

4 komentarzy

 • Link do komentarza tata środa, 22 lipca 2020 22:44 napisane przez tata

  Ad. mama, czego Pani żąda od tego magistratu? Nic, tylko czekać na zmianę władzy, bo Gniezno naprawdę w agonii.

 • Link do komentarza mama wtorek, 21 lipca 2020 19:55 napisane przez mama

  A rodzice dzieci dowożących swoje skarby do przedszkola i żłobka (w dawnej szkole podstawowej nr 4) i tak dalej nie będą mogli przejść najkrótszą drogą z tych nowych parkingów do placówek w dawnej szkole . Czy naprawdę w tej sprawie nie można nic zrobić. Urzędnicy magistratu i Starostwa ruszcie w końcu głowami !!

 • Link do komentarza Wiola wtorek, 21 lipca 2020 18:46 napisane przez Wiola

  Zgadzam się. Dobrze zainteresować się tym oświetleniem bo na prawdę aż strach tam iść, dodatkowo chodnik jest nierówny i po ciemku łatwo przewrócić się.

 • Link do komentarza adam wtorek, 21 lipca 2020 08:56 napisane przez adam

  czas po kilku latach naprawic oświetlenie na tych parkingach .. kobiety w porze jesiennej i zimowej boją się wracać do aut

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane