niedziela, 19 lipca 2020 18:13

Pożar koło ośrodka w Skorzęcinie - gasić pomagali mieszkańcy oraz wczasowicze

 
Pożar koło ośrodka w Skorzęcinie - gasić pomagali mieszkańcy oraz wczasowicze źródło: OSP Witkowo

Do rozległego pożaru nad Jeziorem Niedzięgiel doszło w niedzielne popołudnie. Na miejscu działało pięć zastępów straży.

Służby otrzymały powiadomienie o pożarze 19 lipca około 15.30. Jak wynikało ze zgłoszenia, w rejonie Rybakówki niedaleko ośrodka wypoczynkowego miał zostać zauważony pożar lasu.

Na miejsce skierowano zastępy OSP z Witkowa, Wiekowa, Skorzęcina oraz JRG Gniezno i z bazy w Powidzu. Po dotarciu na miejsce pierwszych z nich zastano rozległy pożar trzciny nad jeziorem, do którego niemożliwy był dojazd. Działania poprowadzono poprzez zbudowanie linii gaśniczych w oparciu o punkty czerpania wody w jeziorze z dwóch pomp pływających typu Niagara.

- Do ugaszenia pożaru przyczynili się głównie okoliczni mieszkańcy i przyjezdni wczasowicze którzy ustawili „łańcuch wodny” podając sobie wiadra z wodą! Tym odcinkiem bojowym kierowali ratownicy z kąpieliska Skorzęcin. Ogromne barwa i podziękowania z naszej strony za solidarność i ofiarność - informuje OSP Witkowo.

1 komentarz

  • Link do komentarza Kibic niedziela, 19 lipca 2020 22:03 napisane przez Kibic

    W grupie siła. Szacunek za działania tych ludzi. Dzisiaj gdy dzieje się tragedia przeważnie stoi tłum z telefonem w ręku i nagrywa lub robi zdjęcia. Naprawdę, bardzo miło czyta się takie wiadomości :)

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane