piątek, 17 lipca 2020 15:10

Wyróżnienia i awanse w Święto Policji

 
Wyróżnienia i awanse w Święto Policji źródło: KPP Gniezno

W Komendzie Powiatowej Policji w Gnieźnie odbyły się powiatowe obchody Święta Policji. Była to okazja, by podziękować funkcjonariuszom i pracownikom Policji za ich służbę i zaangażowanie.

Powiatowe Obchody Święta Policji w Gnieźnie w intencji policjantów i policjantek, pracowników policji, a także ich rodzin rozpoczęły się uroczystą mszą świętą w kościele św. Michała koncelebrowaną przez kapelana gnieźnieńskich policjantów ks. Jacka Orlika. W swoim kazaniu z uwagi na obchody 95 rocznicy powołania kobiet do Policji, ksiądz wspomniał o trudnej i odpowiedzialnej ich służbie w tej formacji.

Po nabożeństwie insp. Przemysław Kozanecki wspólnie ze swoimi zastępcami złożył kwiaty pod tablicą pamiątkową ostatniego przedwojennego komendanta kom. Józefa Wróblewskiego. Po tym kadra kierownicza, samorządowcy i inne służby mundurowe złożyli wiązanki kwiatów w Parku Miejskim pod pomnikiem upamiętniającym policjantów z Gniezna i okolic, a zamordowanych w 1940 roku w Twerze.

Podobnie jak w roku ubiegłym, uroczysta zbiórka połączona była z wręczeniem rozkazów i wyróżnień. W uroczystej gali udział wzięli zaproszeni goście, a także funkcjonariusze oraz pracownicy cywilni Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie. 

Głównym punktem uroczystości było wręczenie odznaczeń i medali oraz aktów nominacji na wyższe stopnie policyjne. Przewodniczący ZWNSZZ Policji województwa wielkopolskiego podinsp. Andrzej Szary podziękował wszystkim policjantom i policjantkom, a także pracownikom Policji za służbę i zaangażowanie w każdym dniu. Za służbę podziękowali Starosta Gnieźnieński i Prezydent Miasta Gniezna.

Z okazji gnieźnieńskich obchodów Święta Policji Komendant Powiatowy Policji w Gnieźnie mł. insp. Przemysław Kozanecki złożył życzenia wszystkim policjantom i policjantkom oraz pracownikom Policji życząc dalszych sukcesów w służbie i w życiu rodzinnym. Ponadto podziękował za dotychczasową służbę na rzecz społeczeństwa i Ojczyzny. Dodał, że bez wsparcia innych nie moglibyśmy realizować ustawowej misji.

źródło: KPP Gniezno

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane