piątek, 17 lipca 2020 08:52

PWSZ wyróżniona w rankingu Perspektyw

 

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Gnieźnie po raz kolejny została wyróżniona w ogólnopolskim rankingu szkół wyższych, organizowanym przez "Perspektywy".

XXI edycja ogólnopolskiego rankingu Wydawnictwa Perspektywy, wyłoniła liderów edukacji na poziomie szkolnictwa wyższego. W rankingu państwowych wyższych szkół zawodowych, PWSZ w Gnieźnie uplasowało się na szóstej pozycji ze wskaźnikiem rankingowym 71,20 punktów. W ubiegłym roku uczelnia znalazła się na czwartym miejscu. W badaniu analizowane były 34 państwowe wyższe szkoły zawodowe w całym kraju.

Na taką pozycję rankingową Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Gnieźnie, wpłynęły takie czynniki jak ekonomiczne losy absolwentów (wskaźnik wysokości zarobków absolwentów i stopień ich zatrudnienia), innowacyjność (wartość pozyskiwanych środków z UE), dostępność wykładowców akademickich (liczba zatrudnionych na etacie nauczycieli akademickich w stosunku do liczby studentów) oraz wysoko wykwalifikowana kadra dydaktyczna.

Dodać należy, że PWSZ w Gnieźnie w ostatnich latach została trzykrotnie wyłoniona jako najlepsza ze wszystkich takich placówek przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego w ramach projektu “Dydaktyczna Inicjatywa Doskonałości”  - listy uczelni, które mogą pochwalić się najlepszymi wynikami losów zawodowych swoich absolwentów. 

1 komentarz

  • Link do komentarza Asia piątek, 17 lipca 2020 22:21 napisane przez Asia

    jestem zainteresowana pracą w takiej placówce-;)

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane