wtorek, 14 lipca 2020 16:05

Ukradł rynny z kościoła - usłyszał zarzuty

 

Dość niecodzienny sposób na zarobkowanie znalazł sobie 37-letni gnieźnianin. Dwukrotnie zdemontował i ukradł miedziane rynny z tego samego kościoła. Mężczyzna usłyszał już zarzut kradzieży.

Cała sprawa zaczęła się od zgłoszenia kradzieży miedzianych rynien z jednego z kościołów w Gnieźnie. Do zdarzeń doszło dwukrotnie. Po raz pierwszy w nocy z 15 na 16 lutego br., a drugi raz w nocy z 20 na 21 lutego br. Całkowita wartość strat na szkodę Kurii Metropolitalnej wyniosła 2100 złotych. Policjanci przystąpili do poszukiwania sprawcy, ale niestety nikt nie widział osoby uciekającej z rynnami w okolicach świątyni.

Przełom nastąpił w ostatnim czasie. Zebrany przez śledczych materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 37-letniemu mężczyźnie zarzutu kradzieży rynien z kościoła na terenie Gniezna. Mieszkaniec przyznał się do kradzieży. Jak wyjaśnił, rynny sprzedał w punkcie skupu złomu za 180 złotych.

Mężczyzna był wcześniej notowany przez policję za kradzieże i włamania. Teraz za swoje "grzechy" będzie musiał wytłumaczyć się przed sądem. Za kradzież grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

5 komentarzy

 • Link do komentarza Maniek sobota, 18 lipca 2020 12:53 napisane przez Maniek

  Szkoda że nie ma paragrafu za brak sumienia dorzucił bym mu z 3 lata co jak co ale kościół !!!

 • Link do komentarza X środa, 15 lipca 2020 08:14 napisane przez X

  Na Libelta jeździ złodziej i kradnie kable i Pali w piecu i truje ludzi !!!

 • Link do komentarza mieszkaniec wtorek, 14 lipca 2020 22:13 napisane przez mieszkaniec

  Resocjalizacja to żart

 • Link do komentarza myśliciel wtorek, 14 lipca 2020 18:27 napisane przez myśliciel

  I proszę . Za rządów PO nie szło znaleźć sprawców takich kradzieży. A teraz można . Udało się zmienić nasze Państwo w pozytywny sposób ? Udało się . Teraz dopiero Policja wie, że warto łapać złodziei . Dawniej za PO nie warto było tego robić , bo zbyt często prokuratura tamtych czasów natychmiast po złapaniu złodzieja kazała wypuszczać takich rzezimieszków. Dlaczego tak działała? Może dostawała od kogoś " z góry" telefon z takim rozkazem ? Bo ten złodziej przydawał się "komuś" w innych niecnych celach!

 • Link do komentarza Monia wtorek, 14 lipca 2020 16:57 napisane przez Monia

  Czy właściciele punktów skupu złomu sa tak naiwni, ze nie widzą, ze to towar z kradzieży? Czy tak pazerni, byle tylko robić własne interesy?

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane