poniedziałek, 13 lipca 2020 14:29

Pijany ukradł samochód i ruszył w miasto

 

Gnieźnieńscy policjanci referatu patrolowo – interwencyjnego zatrzymali 24-latka podejrzanego o kradzież auta.

Do zdarzenia doszło w nocy z 10 na 11 lipca 2020 roku na osiedlu Dalki w Gnieźnie. Właściciel Mercedesa powiadomił gnieźnieńskich policjantów o kradzieży o jego auta. Jak poinformował, w nocy w pewnym momencie usłyszał hałas na podwórzu, a po chwili zorientował się, że ktoś odjechał jego pojazdem. Straty wycenił na 1500 zł.

Stróże prawa, postanowili spróbować odnaleźć utracony pojazd. W trakcie patrolowania pobliskich ulic patrol referatu patrolowo-interwencyjnego napotkał auto na ulicy Mickiewicza. Policjanci zatrzymali kierującego, którym okazał się 24-latek. Przeprowadzone badanie wykazało, że mężczyzna był nietrzeźwy – miał w wydychanym powietrzu 0,9 promila alkoholu. Samochód uruchomił dzięki kluczykom, które znajdowały się w pojeździe.

Po wytrzeźwieniu 24-latek usłyszał zarzuty krótkotrwałego zaboru pojazdu i kierowania w stanie nietrzeźwości. Przestępstwa te zagrożone są karą nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP Gniezno

1 komentarz

  • Link do komentarza Lechu K wtorek, 14 lipca 2020 13:00 napisane przez Lechu K

    chciał jechać na wybory zagłosować na andrzeja

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

m

Ostatnio dodane