wtorek, 14 lipca 2020 08:16

Wiózł za długie i za ciężkie słupy

 
Wiózł za długie i za ciężkie słupy źródło: WITD

O ponad 40 procent przekroczona została dopuszczalna masa całkowita nienormatywnego pojazdu, którym wykonywano krajowy transport drogowy rzeczy. Przewożony podzielny ładunek w postaci dwóch słupów był też za długi o ponad trzydzieści procent i został zatrzymany na drodze ekspresowej S5 przez gnieźnieńskich inspektorów.

9 lipca przedsiębiorca z Polski wykonywał przewóz dwóch długich słupów betonowych trzyosiowym ciągnikiem siodłowym i trzyosiową naczepą. Dopuszczalna normą masa całkowita zespołu pojazdów wynosiła 40 ton, a w tym przypadku została przekroczona o 16,3 tony, czyli o 40,75 procent. Wyższe były też niektóre parametry nacisków osi na drogę w granicach od 1,5 do 20,5 procenta. O ponad pięć metrów zespół pojazdów był też za długi, to aż o blisko 32 procent.

Wobec przedsiębiorcy zostaną wszczęte dwa osobne postępowania administracyjne. Z Ustawy prawo o ruchu drogowym na kwotę 15000 złotych za przejazd po drodze publicznej pojazdem nienormatywnym bez zezwolenia kategorii VII; oraz z Ustawy o transporcie drogowym na kwotę 16000 złotych za: wykonywanie przewozu drogowego pojazdem wyposażonym z tachograf, który nie został sprawdzony lub poddany przeglądowi, dopuszczenie do wykonywania przewozu drogowego pojazdem lub zespołem pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 12 ton, którego dopuszczalna masa całkowita została przekroczona o co najmniej 20 procent, dopuszczenie do wykonywania przewozu drogowego pojazdem lub zespołem pojazdów dopuszczalna długość została przekroczona o 20 procent, przekroczenie maksymalnego czasu prowadzenia pojazdu bez przerwy.

Ukarany też został kierowca w sumie na kwotę 800 złotych za umieszczenie na pojeździe ładunku w sposób powodujący przekroczenie dopuszczalnej masy całkowitej i za okazanie karty kierowcy z brakującymi danymi. Kontrolowany pojazd członowy został usunięty na parking strzeżony, ponieważ na miejscu dźwig nie mógł dokonać rozładowania i przeładowania słupów ze względu na brak warunków.

źródło: WITD

2 komentarzy

  • Link do komentarza Slawek wtorek, 14 lipca 2020 17:15 napisane przez Slawek

    Następny się naoglądał megatransportow

  • Link do komentarza Endriu wtorek, 14 lipca 2020 12:57 napisane przez Endriu

    Trzeba takich wykluczać ponieważ nasze piękne drogi niebawem będą pobojowiskiem.Tak trzymać ITD więcej takich akcji !!!!!!!

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane