poniedziałek, 13 lipca 2020 10:05

Wyniki drugiej tury wyborów w Zakładzie Karnym w Gębarzewie

 

Prawie 78% skazanych, którzy byli uprawnieni do głosowania, wzięło udział w wyborach prezydenckich w II turze w minioną niedzielę.

W powiecie gnieźnieńskim zwycięzcą okazał się być Rafał Trzaskowski, choć to Andrzej Duda zdobył większość gmin w regionie. Jak przy każdych wyborach, warto sprawdzić jak głosowano w największym w regionie obwodzie zamkniętym, jakim jest Zakład Karny w Gębarzewie, położony przy granicy Gniezna w gminie Czerniejewo.

W placówce obecnie przebywa niespełna 700 osadzonych, skazanych za przestępstwa z wyrokami od kilku miesięcy do nawet dożywocia. Dwa tygodnie temu w trakcie I tury wyborów do urn poszło 72,80% uprawnionych więźniów. Wówczas też zwycięzcą był Andrzej Duda, który otrzymał 164 głosy. Rafał Trzaskowski uzyskał poparcie 160 osadzonych, Szymon Hołownia 92, Krzysztof Bosak 13, a Władysław Kosiniak-Kamysz 12. 

W minioną niedzielę 12 lipca w wyborach wzięło udział 498 skazanych na 641 uprawnionych osób. Zwycięzcą II tury okazał się być Rafał Trzaskowski, który uzyskał poparcie 56,53% tj. 277 więźniów. Andrzej Duda otrzymał 43,47% poparcia, tj. 213 głosów.

Przypomnijmy iż pięć lat temu w trakcie II  tury frekwencja wyniosła 52,63% i głosowanie wygrał Bronisław Komorowski, który zdobył 241 głosów (82,25%), a Andrzej Duda otrzymał poparcie tylko 52 skazanych (17,75%). 

4 komentarzy

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

m

Ostatnio dodane