poniedziałek, 13 lipca 2020 08:56

Wyniki wyborów w Gnieźnie i powiecie

 

Wybory prezydenckie w II turze głosowania w powiecie gnieźnieńskim wygrał Rafał Trzaskowski. Na kandydata KO głosy oddało 52,78% uprawnionych.

Mimo iż w skali kraju PKW nieoficjalnie podała, że zwycięzcą został obecnie urzędujący Andrzej Duda z wynikiem 51,21%, to w powiecie gnieźnieńskim zwycięzcą niedzielnych wyborów prezydenckich został Rafał Trzaskowski - na kandydata Koalicji Obywatelskiej głosy oddało 52,78% mieszkańców. Na Andrzeja Dudę zdecydowało się głosować 47,22% uprawnionych.

W samym Gnieźnie głosowanie wygrał Rafał Trzaskowski z wynikiem 59,36%. Na Andrzeja Dudę głosowało 40,64% uprawnionych.

Rafał Trzaskowski wygrał jedynie w Gnieźnie, gminie Gniezno, gdzie otrzymał 54,30% głosów i gminie Łubowo 51,78%. W pozostałych gminach zwycięzcą jest Andrzej Duda. Obecnie urzędujący prezydent największe poparcie otrzymał w gminie Mieleszyn - 60,48%. 

Podział głosów w gminach wygląda następująco: 

 • Gmina Łubowo -  Rafał Trzaskowski 51,78%, Andrzej Duda 48,22%
 • Gmina Gniezno - Rafał Trzaskowski  54,30%, Andrzej Duda 45,70%
 • Gmina Witkowo - Andrzej Duda 59,33%, Rafał Trzaskowski 40,67%
 • Miasto Gniezno - Rafał Trzaskowski 59,36%, Andrzej Duda 40,64%
 • Gmina Niechanowo - Andrzej Duda 59,33%, Rafał Trzaskowski 40,67%
 • Gmina Kłecko - Andrzej Duda 58,61%, Rafał Trzaskowski 41,39%
 • Gmina Czerniejewo - Andrzej Duda 55,23%, Rafał Trzaskowski 44,77%
 • Gmina Kiszkowo  - Andrzej Duda 53,72%, Rafał Trzaskowski 46,28%
 • Gmina Mieleszyn - Andrzej Duda 60,48%, Rafał Trzaskowski 39,52%
 • Gmina Trzemeszno - Andrzej Duda 53,57, Rafał Trzaskowski 46,43%

31 komentarzy

 • Link do komentarza Koryfeusz poniedziałek, 20 lipca 2020 11:35 napisane przez Koryfeusz

  Realista, juras, Polska nie ma być krajem liberalnym. Ma być narodową wspólnotą opartą na wartościach chrześcijańskich, a nie wymieszanym, wielokulturowym tyglem, gdzie ta wielokulturowość nie będzie się brała z naszych tradycji, ale z napływowego elementu. Wartością jest rodzina jak wspólnota, wartością jest polska wieś, tradycyjni chłopi żyjący na tej wsi, kultywujący dawne tradycje. Nie ma mowy o jakichś liberalnych elementach typu ideologie LGBT czy weganizm. Czy to jest ta wasza nowoczesność te całe dziwne ideologie? Nowoczesność to nie paradowanie w kolorach tęczy czy zakazywanie jedzenia mięsa. Nowoczesność to rozwój technologiczny, infrastrukturalny i naukowy, ale przy zachowaniu naszej tożsamości kulturowej. Taka właśnie ma być Polska, a jak ktoś się z tym nie zgadza to myśli nieprawidłowo.

 • Link do komentarza Bolo poniedziałek, 20 lipca 2020 03:22 napisane przez Bolo

  Korfeusz przestań pan palić to dziadostwo.

 • Link do komentarza juras niedziela, 19 lipca 2020 17:37 napisane przez juras

  Do Koryfeusz- Polska chrześcijańska rzeczywiście brawo. Pan Trzaskowski wziął udział w zdziczałej paradzie równości a Kościół Katolicki unieważniający ślub kościelny Kurskiego po 20 latach małżeństwa, spłodzenia 2 lub 3 dzieci, Kaczyńska unieważniony ślub to twoim zdaniem nie zdziczała parada Kościoła. Właśnie Pis ma takich katolików śmiejących się w twarz takim jak ty.

 • Link do komentarza Realista niedziela, 19 lipca 2020 05:34 napisane przez Realista

  Koryfeusz - pozwól ludziom żyć po swojemu! Straszenie piekłem w dzisiejszych czasach już tylko do religijnych fanatyków i staruszków trafia. Zresztą patrząc na jad, który oni sączą i nieustanny życiowy marsz w kondukcie żałobnym wcale nie dziwią wybory ludzi...

 • Link do komentarza Koryfeusz sobota, 18 lipca 2020 10:56 napisane przez Koryfeusz

  Miasto prymasowskie, tu się zaczęła Polska i nasza wiara, a głosują jego mieszkańcy na liberała. To wstyd i grzech. Bycie liberałem jest grzechem tak samo jak głosowanie na liberałów. Ci wszyscy wyborcy Trzaskowskiego powinni się teraz wyspowiadać. Bóg jest miłosierny i w swym miłosierdziu wysyła liberałów do piekła na wieczne i straszne męki, bo inaczej ci liberałowie by nas wprowadzali na drogę grzechu. Popierający liberałów niech o tym pamiętają, bo mają udział w tym grzechu i lepiej niech założą worki pokutne i pokutują w orszakach pokutnych to mają szansę na czyściec, ale grzech liberalizmu muszą konieczne odrzucić.

 • Link do komentarza jar czwartek, 16 lipca 2020 08:47 napisane przez jar

  Widać, że wojna polsko - polska trwa w najlepsze. PiS i PO znają dobrze stare powiedzenie: dziel i rządź. Pozdrawiam wszystkich komentujących!

 • Link do komentarza endrju englisz czwartek, 16 lipca 2020 05:51 napisane przez endrju englisz

  Wygląda że na otwarcie nowej kadencji dowiedzieliśmy się kto jest głównym źródłem koronawirusa u nas , hahahahahahahahahahahahahahahahahah,

 • Link do komentarza czytelnik środa, 15 lipca 2020 19:31 napisane przez czytelnik

  do "szkoda" Ty z Czerniejewa z tej plantacji? Za duzo bierzesz, bo głupoty piszesz!

 • Link do komentarza Kiniu środa, 15 lipca 2020 16:41 napisane przez Kiniu

  Nasze miasto nadal świeci komuna. Żal mi tych co głosowali na Trzaskowskiego zwolennika LGBT podwładnego Merkel i sprzedawczyka Tuska. Kolesiostwo starej partii która po działaniach Balcerowicza dorobiła się majątków cudzą krzywda. Ślepi w jedną partie która doprowadziła do dużego bezrobocia w Polsce gdzie wielu ludzi musiało wyjechać z kraju bo nie miało pracy. Krzyczeli jesteśmy w UE będzie lepiej pan Tusk prawa ręka Merkel ciągnął tylko do swojej kieszeni. Jesteśmy w Uni czemu nie zarabiamy jak w Uni. Teraz gdy rząd PiS podnosi place minimalna to wszyscy krzyczą że nas nie stać że to przesada. Przedsiębiorcy że trzeba będzie zwalniać pracowników że ich nie stać na wypłaty. Płacą pensje minimalne a sami żyją w luksusach. A gdzie byli jak upadały wielkie firmy kradli bo mieli okazję czemu wtedy nie krzyczeli
  To wielka stocznia nasza Polska za ich czasów upadła wtedy siedzieli cicho. Ludzie komuny obudźcie się i przejrzyjcie w końcu na oczy. Czas na zmiany wiele rzeczy też mi się nie podoba ale odczuwam to jako zwykły człowiek że żyje się lepiej w naszym kraju. KOMUNO WON z naszego betonowego miasta.

 • Link do komentarza Edmund Z. środa, 15 lipca 2020 14:54 napisane przez Edmund Z.

  Do Dominika Kozłowskiego:
  Minimum słów - maksimum treści. I to jakiej ! Brawo panie Dominiku ! Pański komentarz to prawdziwa perła na tle wypocin zwolenników kolejnej wydmuszki-dublera.

 • Link do komentarza wilk wtorek, 14 lipca 2020 22:52 napisane przez wilk

  Wszyscy,którzy głosowali za czaśnietym,a pobieraja 500+,300+,13emerytury powinni natychmiast oddać te świadczenia w imię zwykłej ludzkiej przyzwiotosci i uczciwosci,tak samo jak przedsiębiorcy,którzy dostali od państwa polskiego pomoc!!!! A zapomniałem,że te DWIE CECHY ludzkie są im obce,bo są zwykłymi hipokrytami!!

 • Link do komentarza pracownik wtorek, 14 lipca 2020 22:23 napisane przez pracownik

  Stefan nic dodać nic ująć. Brawo

 • Link do komentarza szkoda wtorek, 14 lipca 2020 22:22 napisane przez szkoda

  Za kilka srebników oddali Polskę Ameryce. Za marne 500 plus.Przykre

 • Link do komentarza pracownik wtorek, 14 lipca 2020 22:20 napisane przez pracownik

  I dalej grupka pracujących uczciwie polaków będzie utrzymywała grono nygusów. Co zrobi ten cały socjal jak ci którzy ich utrzymują wyjadą w świat ? Ale kto by o tym myślał...

 • Link do komentarza Janusz wtorek, 14 lipca 2020 20:28 napisane przez Janusz

  Trzaskowski 18 lutego 2019 podpisał przygotowaną przez Stowarzyszenie Miłość Nie Wyklucza Deklarację LGBT+, zakładającą realizację w stolicy postulatów społeczności LGBT+ , patronat prezydenta Warszawy nad Paradą Równości, wprowadzenie edukacji antydyskryminacyjnej i seksualnej zgodnej ze standardami WHO czy powołanie pełnomocnika Prezydenta m.st. Warszawy ds. Społeczności LGBT+. W 2019 Rafał Trzaskowski był uczestnikiem spotkania Grupy Bilderberg, czego zdecydowana większość fanów Trzaskowskiego z gnieźnieńskiego Rynku w ogóle nie rozumie! Gnieźnianie w swej większości poparli polityka, który wziął udział.w zdziczałej paradzie!Takie sa priorytety gnieźnieńskich wyborców Trzaskowskiego!

 • Link do komentarza piętaszek wtorek, 14 lipca 2020 18:18 napisane przez piętaszek

  Stefan . Ty nie rozumiesz podstawowych spraw. Organizacje Państwowe powstawały po to by, bronić najsłabszych na danym terenie. I nieprawdą jest , że ty pracujesz żeby twoje pieniądze dostawali potem ci , którym nie chce się pracować. TO WIERUTNA BZDURA. Państwo czyli MY. A w naszym imieniu Rząd Polski część zarobionych przez nas pieniędzy rozdaje, zgadza się. Ale komu ? Nie tym co nie chcą pracować Tylko Twoim chorym sąsiadom , rencistom nie mogącym pracować z uwagi na ułomności fizyczne i psychiczne, dzieciom, które jeszcze pracować nie mogą bo są za małe, wojskowym, którzy szkolą się ciągle, by w przypadku napaści wrogich nam osób oddać za nas życie w naszej obronie, policjantom, którzy chronią Cię by wszyscy wokół Ciebie stosowali się do zasad , które przyjąłeś za pomocne w ułatwianiu twojego życia. Np. By wszyscy jeździli po prawej stronie jezdni a nie po lewej . i.t.d. Jak więc widzisz żyjąc w jakim kolwiek państwie, zawsze będziesz pracował nie tylko na siebie ale także na innych. Chyba , że usypiesz sobie gdzieś na oceanie prywatną wyspę i staniesz się jednoosobowym państwem, żyjącym egoistycznie TYLKO DLA SIEBIE . Ale za długo tak nie wytrzymasz !

 • Link do komentarza Endriu wtorek, 14 lipca 2020 17:45 napisane przez Endriu

  No i mamy 5 lat średniowiecza, pielgrzymkować już zaczął. Trzeba podziękować za agitacje z ambony.

 • Link do komentarza Obserwator wtorek, 14 lipca 2020 08:02 napisane przez Obserwator

  Kto głosował na Trzaskowskiego niech honorowo oddaje pobierane 500+ które pobierał.
  Pewnie nikt nie ma Honoru oddać lub teraz zrezygnować z 500+.

 • Link do komentarza wilk wtorek, 14 lipca 2020 00:33 napisane przez wilk

  Teraz ci wszyscy co oddali głos na człowieka słupa z warszafki ,co zasmrodził pół Polski i Bałtyk ,powinni oddać wszystkie piniądze z 500 + i 300+ i 13 emeryturę,tak nakazuje zwykła ludzka przyzwoitość i uczciwość ,chyba że się jest zwykłym fałszywym ,zimnym i wyrachowanym draniem !!!! Brawo dla patriotycznej części mieszkańców,rośniemy w siłę i myślę,że niedługo całą KOMUNĘ rozgonimy z naszego pięknego miasta i pognamy ich najlepiej w okolice pewnego mauzoleum,gdzie ich miejsce !!!

 • Link do komentarza Dominik Kozłowski poniedziałek, 13 lipca 2020 22:06 napisane przez Dominik Kozłowski

  Gniezno jak zwykle głosowało na kandydata który był autorem rezolucji przeciwko Polsce. Gniezno głosowało na Tuska. Wstyd mi za moje miasto. Zawsze głosują na czerwonych.
  Duda dokonał rzeczy niemożliwej on nie pokonał RT on pokonał pieniądze Sorosa , władzę Merkel, nienawiść TVN, kłamstwa wyborczej , głupotę konfy, pustkę celebrytów , chamstwo elektoratu totalnych . Wytrzymał nawałę nienawiść i zła . Dlatego go podziwiam .
  Mieszkańcy Gniezna woleli całą resztę oprócz Andrzeja Dudy. Smutne to jest.

startpoprz.12nast.koniec

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane