poniedziałek, 06 lipca 2020 15:34

Kolejne obywatelskie zatrzymanie pijanego kierowcy

 
Kolejne obywatelskie zatrzymanie pijanego kierowcy archiwum redakcji

Godną naśladowania obywatelską postawą wykazali się 24-letnia kobieta i 28-letni mężczyzna, którzy widząc nietrzeźwego kierowcę, szybko zareagowali. Pijanemu odebrali kluczyki i wezwali policję.

W minioną sobotę wieczorem gnieźnieński dyżurny otrzymał zgłoszenie o ujęciu obywatelskim nietrzeźwego kierowcy. Na miejsce, na ulicę Kościuszki w Trzemesznie, został skierowany miejscowy patrol. Policjanci podczas rozmowy ze zgłaszającymi ustalili, że widząc jak kierujący samochodem podjechał pod sklep spożywczy, a następnie w stanie wskazującym na niedyspozycję udał się do niego, po czym idąc chwiejnym krokiem wrócił do samochodu i odpalił silnik, postanowili działać. Zabrali mu kluczyki od auta i powiadomili o wszystkim policję - funkcjonariusze ustalili dane mężczyzny. Okazał się nim 62-letni mieszkaniec gminy Trzemeszno.

Badanie trzeźwości wykazało u niego 3,6 promili alkoholu w organizmie. Pijany kierowca odpowie teraz za jazdę w stanie nietrzeźwości - grozi mu wysoka kara grzywny i do 2 lat więzienia.

Postawa obywateli, którzy uniemożliwili dalszą jazdę pijanemu kierowcy, jest godna naśladowania. Policja apeluje, by nie bać się reagować i zabierać kluczyki gdy widzimy, że ktoś nietrzeźwy siada za kierownicę pojazdu. Podobnie na drodze, gdy jest się świadkiem, że ktoś prowadzi pojazd „wężykiem”, należy wezwać policję.

źródło: KPP Gniezno

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane