wtorek, 30 czerwca 2020 14:31

Internetowe perypetie z posiedzeniem radnych powiatowych

 
Internetowe perypetie z posiedzeniem radnych powiatowych archiwum redakcji

Nie doszła do skutku wtorkowa sesja Rady Powiatu Gnieźnieńskiego, która miała odbyć się w sposób zdalny. Mimo iż jeszcze podczas prób system działał, to ostatecznie przez prawie dwie godziny nie można było normalnie prowadzić obrad.

Na 30 czerwca w południe została zaplanowana zdalna sesja radnych powiatowych. Mimo iż jeszcze w ubiegłym tygodniu pojawiły się propozycje niektórych działaczy, by zorganizować ją w normalnej formule np. w I Liceum Ogólnokształcącym, gdzie można zachować większe odległości od siebie, to ostatecznie postawiono na internet. Tym razem jednak technologia zupełnie wszystkich zawiodła.

Dwudzieste szóste posiedzenie tej kadencji było o tyle istotne, że miano podejmować zarówno raport nad stanem Powiatu Gnieźnieńskiego, jak i udzielić absolutorium Zarządowi Powiatu Gnieźnieńskiego za 2019 rok. 

Jak udało się nam dowiedzieć, jeszcze przed wtorkowym południem podejmowano próby połączenia się ze wszystkimi radnymi, co udawało się z powodzeniem. Kiedy jednak o godzinie 12 miały rozpocząć się właściwe obrady za pośrednictwem zewnętrznego serwisu posiedzenia.pl, ten przestał "współpracować". Mimo iż wciąż widoczny był obraz z sali sesyjnej z przewodniczącymi, to samo logowanie radnych, a także obraz i dźwięk były niewyraźne lub z opóźnieniem. Po około godzinie pojawiła się plansza o przerwie w obradach, a kwadrans przed godziną 14 transmisję przerwano.

Ostatecznie decyzją radnych "zdalne" obrady przerwano z uwagi na niemożność ich prawidłowego przeprowadzenia. Działacze mają spotkać się już w normalny sposób, ale w innym miejscu - sesja odbędzie się w najbliższy czwartek 2 lipca o godzinie 13:30 w auli I Liceum Ogólnokształcącego.

 

6 komentarzy

 • Link do komentarza pytacz prezesa środa, 01 lipca 2020 08:04 napisane przez pytacz prezesa

  To już są jaja. Skoro nawet w najmniejszych gminach potrafią ogarnąć posiedzenia a taki powiat sobie nie radzi, to ja czegoś nie rozumiem. Zresztą, co to za problem spotkać się już normalnie w sali sesyjnej? Przecież jest wystarczająco dużo miejsca. Chyba, że chce się uniknąć dyskusji o stanie powiatu...

 • Link do komentarza pytacz prezesa środa, 01 lipca 2020 08:03 napisane przez pytacz prezesa

  To już są jaja. Skoro nawet w najmniejszych gminach potrafią ogarnąć posiedzenia a taki powiat sobie nie radzi, to ja czegoś nie rozumiem. Zresztą, co to za problem spotkać się już normalnie w sali sesyjnej? Przecież jest wystarczająco dużo miejsca. Chyba, że chce się uniknąć dyskusji o stanie powiatu...

 • Link do komentarza socjalista środa, 01 lipca 2020 07:16 napisane przez socjalista

  W powiecie to już nawet "nie umieją w internety"?

 • Link do komentarza Arrencjusz wtorek, 30 czerwca 2020 16:57 napisane przez Arrencjusz

  Zawsze mogą obradować na rynku. Na świeżym powietrzu, nie trzeba zwiększonego dystansu zachowywać, przekaz live z kamerki internetowej.

 • Link do komentarza powiatowy wtorek, 30 czerwca 2020 15:39 napisane przez powiatowy

  Ale wtopa! Skoro oni nie potrafią tak prostej techniki zainstalowac, to co mówić o poważniejszych sprawach powiatu.

 • Link do komentarza Koryfeusz wtorek, 30 czerwca 2020 14:46 napisane przez Koryfeusz

  Polska za Platformy to by funkcjonowała jak system e-puap, który zresztą za ich rządów wprowadzono i do dzisiaj jest kiepski. Tu to co za problem był, aby radni połączyli się za pomocą tabletów? Jak zawodzi jedno rozwiązanie technologiczne to trzeba mieć pod ręką inne.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

m

Ostatnio dodane