poniedziałek, 29 czerwca 2020 07:39

Wyniki wyborów w powiecie i Gnieźnie

 
Wyniki wyborów w powiecie i Gnieźnie archiwum redakcji

W minioną niedzielę frekwencja w naszym regionie wyniosła 63,57%. Te głosy rozłożyły się w zasadzie na czterech kandydatów, którzy uzyskali ponad 5%. Druga tura już za dwa tygodnie.

W powiecie gnieźnieńskim zwycięzcą niedzielnych wyborów prezydenckich został Andrzej Duda. Na kandydata PiS głosy oddało 39,49% mieszkańców. Na drugim miejscu znalazł się kandydat KO - Rafał Trzaskowski z rezultatem 30,74%, a trzeci jest Szymon Hołownia z rezultatem 18,52%. Czwarte miejsce przypadło Krzysztofowi Bosakowi, który zdobył 5,91%. Kandydat lewicy Robert Biedroń w całym powiecie mógł liczyć na 2,35%, a przedstawiciel PSL Władysław Kosiniak-Kamysz niewiele mniej, bo 2,22%. Wyniki pozostałych kandydatów nie przekroczyły 0,25%, tj. poniżej 200 głosów.

W samym Gnieźnie frekwencja wyniosła 65,16%, a głosowanie wygrał Rafał Trzaskowski z wynikiem 36,12%. Tuż a nim znalazł się Andrzej Duda z rezultatem 34,06%, a trzeci jest Szymon Hołownia, który otrzymał 19,14%. Krzysztof Bosak w tym zestawieniu także znalazł się na czwartym miejscu z wynikiem 5,84%. Robert Biedroń i Władysław Kosiniak-Kamysz otrzymali kolejno 2,63% oraz 1,42%.

Najwięcej głosów na Andrzeja Dudę oddali mieszkańcy gminy Mieleszyn - 52,94%. Kandydat ten wygrał we wszystkich gminach powiatu gnieźnieńskiego, oprócz samego Gniezna. Rafał Trzaskowski wygrał tylko w Gnieźnie.

Frekwencja w powiecie gnieźnieńskim wyniosła 63,57% (pięć lat temu w pierwszej turze było to 46,89%). Ogółem obecnie najwyższa frekwencja w powiecie gnieźnieńskim była w gminie Gniezno - 66,30%. Najniższa była w gminie Trzemeszno - 56,08%. Frekwencja we wszystkich gminach:

 • Gmina Gniezno 66,30%
 • Miasto Gniezno 65,16%
 • Gmina Łubowo 65,06%
 • Gmina Witkowo 64,06%
 • Gmina Kłecko 63,32%
 • Gmina Niechanowo 62,87%
 • Gmina Czerniejewo 62,57%
 • Gmina Kiszkowo 60,97%
 • Gmina Mieleszyn 58,10%
 • Gmina Trzemeszno 56,08%

66 komentarzy

 • Link do komentarza wilk piątek, 10 lipca 2020 13:07 napisane przez wilk

  Jam Jest---- no widzisz sam,jak ci pewien ściek medialny wypalił szare komórki. Prezydent Duda nigdy Konstytucji nie złamał,tak mówią jego wrogowie,ale jak już spytasz o jaki artykuł konkretnie chodzi,to nie odpowiedzą,tak samo jak ty !!! Od tego czy ktoś złamał konstytucje lub zgodne z konstytucją jest TRYBUNAŁ Konstytucyjny,a tam gdy siedział pewien czerwony prezesik zwany Rzeplińskim,który okradł nas w imieniu swego pryncypała Tuska z OFE,NIGDY nie twierdził,że ANDRZEJ DUDA złamał prawo !!!!! KAPISZ TO ???? Prezydent większość obietnic wyborczych spełnił,nie wszystkie,ale WIĘKSZOŚĆ,znasz kogoś kto spełnił ich więcej w historii najnowszej ????Ten twój nieudacznik,człowiek SŁUP,nie spełni żadnej,to co obiecuje to dla NAIWNYCH GIMBUSÓW!!!

 • Link do komentarza Stefan czwartek, 09 lipca 2020 22:18 napisane przez Stefan

  Poziom głupoty wykazany tutaj przez Koryfeusza (napisał 1 lipca o 9:01) jest porażający... No bo jak można napisać takie bzdury:
  "Przecież jak im platformersi każą zwrócić te całe 500+ wraz z odsetkami to dopiero zrozumieją co zrobili i zaczną płakać. Nie będzie ich stać na zwrócenie tego i liberalny rząd skonfiskuje im oraz zlicytuje majątki. Gorzej jak to nie wystarczy, to żony sprzedadzą szejkom w niewolę, dzieci do rodzin adopcyjnych w Niemczech, a tatuś niech mieszka pod mostem i umiera z głodu. Wyborcy Platformy więc niech się zastanowią czy tego chcą dla siebie."
  Rozumiem, że pan Koryfeusz ze strachu nie bierze 500+ bo mu skonfiskują majątek :) Daleki jestem od wrzucania wszystkich niewyedukowanych do jednego worka, ale ten to już szczyt szczytów...
  Od wczoraj PiS "zachwyca się" wydatkiem 60 tys. zł na wyjazd ministra Trzaskowskiego z kilkoma osobami do Brazylii, niedwuznacznie sugerując że z kochanką. Nie wiem czy jest państwo na świecie w którym minister podróżuje sam, bo tak jest taniej. Skrzętnie TVPiS pomija wydatki na podróże lotnicze Kuchcińskiego i jego rodziny czy wyrzucenie 70 mln w błoto na karty do głosowania wydrukowane niezgodnie ze wszelkimi przepisami.

 • Link do komentarza Jam_Jest wtorek, 07 lipca 2020 13:29 napisane przez Jam_Jest

  Do:wilk:
  ***********
  Napisałeś że mój ulubieniec to zwykły Dyzma, a jak byś nazwał twojego ulubieńca, który nie tylko jest zwykłym tchórzem i popychlem swojego guru, ale w dodatku, pierniczy swoje głupoty, i nie potrafi stawić czoła zwykłym wyzwaniom, bo o spełnieniu przedwyborczych obietnic, to raczej mowy być nie może. To zwykły klaun na sznureczku, albo jak wolisz prowadzony na smyczy.
  Nie będę się rozpisywał o jego nocnych podpisach, o świadomym łamaniu Konstytucji, o przekazaniu 2,5 mld zł na szczujnię którą ty zapewne oglądasz, zamiast przekazać te pieniądze na bardziej potrzebne cele itd. Sadzę,że można by wymienić o wiele więcej jego partactw do jakich się dopuścił, ale jak sądzę, to niczego to nie zmieni. Mam tylko cichą nadzieję jak wielu innych,że poniesie konsekwencje za swoje kretyńskie działania, i kiedyś zostanie postawiony przed TS, z pozostałymi hochsztaplerami ich kliki.

  I twoim zdaniem TAKIE COŚ, ma być Polskim prezydentem ???..................... Nigdy w życiu !!!!

 • Link do komentarza Stefan wtorek, 07 lipca 2020 08:40 napisane przez Stefan

  Nikt nie ma na celu obrażania słabo wyedukowanych wyborców i dziękuję panu/pani Jam_Jest za poparcie. Każdy z was miał do czynienia, w latach nauki szkolnej z osobnikami którym nie chciało się nosić teczki, a wolał chodzić na wycieczki. Teraz wielu z nich zadowolonych jest z opieki socjalnej bo ma kilkoro dzieci. Nie twierdzę, że wszyscy tak do tego podchodzą, ale wielu. Osoby słabo wyedukowane słabo orientują się w meandrach polityki, ekonomii, a cyniczni politycy skrzętnie to wykorzystują. Politycy wszystkich stron zaznaczam. Walka odbywa się tam na górze - kto ma media ten ma władzę. PiS mając do dyspozycji potężną machinę propagandową jaką jest telewizja "publiczna" to i tak ma słaby wynik. Dumny jestem z Polaków i przede wszystkim Gnieźnian, że większość (mam nadzieję) to zauważa i da temu wyraz w najbliższą niedzielę. Człowiek, który swoją wiedzę czerpie tylko z TVP nawet nie wie że Trzaskowski już wieczorem po ogłoszeniu, że będzie II tura, zaprosił Dudę do debaty na wspólnie uzgodnionych warunkach. Po kilku dniach sztabowcy PiSu - my mamy swoją debatę w Końskich. Widzowie TVP nie otrzymali informacji, że jest też debata jaką chciał przygotować sztab Trzaskowskiego, a na wyraźną deklarację Dudy "niech telewizje się dogadają". Tyle, że za aprobatą, a raczej rozkazem, pana Prezesa TVP nie usiadł nawet do rozmów. Prezydent Duda po prostu boi się wielu pytań, a jego otoczenie jego odpowiedzi bo być może ci ludzie o których tu dyskutujemy przejrzeliby na oczy i zaczęli wątpić i zastanawiać się. A tak mamy nieustanną propagandę o wspaniałym Dudzie, i bandziorze niemal Trzaskowskim. W TVN24 w sobotę od rana transmisja z wiecu wyborczego Trzaskowskiego, w TVP Info - hejt i szczucie różnej maści dyspozycyjnych "dziennikarzy" na Trzaskowskiego. Po pół godzinie w TVN24 na żywo transmisja wiecu Dudy, w TVPiS oczywiście też.... Jak to nazwać?
  Ktoś mi tutaj wytknął moje wykształcenie (tak, tak - wyższe...). Ja oglądam wszystkie strony konfliktu po aby samemu dokonać oceny, a jak ktoś wiedzę bierze tylko z reżimówki bo tam prosty przekaz - będę głosował na Dudę bo dostanę pińcet na dziecioka, no to już nic na to nie poradzimy. Obudzicie się za kilka lat z ręką w nocniku jak zabraknie dla was na emerytury, socjal itp. Jest jeszcze kilka dni na zastanowienie się.

 • Link do komentarza wilk poniedziałek, 06 lipca 2020 13:05 napisane przez wilk

  Jam- Jest--- przestań twój ulubieniec to zwykły DYZMA,na usługach niemieckiej finansjery i loży masońskiej !!!! Do tego już sklerotyk,bo w tym wieku zapomnieć,że 4 lata temu był posłem,to pewnie nie długo zapomni co obiecywał,tak jak to zrobił w warszafce !!!! Co może taki typek zaoferować Polakom ???? Strefę relaksu z palet w środku miasta czy jakiego Abdula z kozami do ścięcia traw,,a może zaczniemy wszyscy jego wzorem wpuszczać odchody z powrotem do wód,jak to drzewiej bywało ????? Zatruł Dyzma pół Polski ,dzięki takiemu nieudacznikowi ,nad Zatoką Gdańską pojawiły się już sinice w połowie czerwca . Szwecja i Dania zaniepokoiły się nieczystościami wlewającymi się do Bałtyku,a ty piszesz o jakiejś renomie tego frajera,bo tak w najgrzeczniejszym słowie tylko można go ująć ????? To zwykły ZDALNIE sterowany ROBOT,człowiek SŁUP,na użytek obcych POLSCE i POLAKOM fundacji !!!! I takie coś ma być polskim prezydentem ????? Nigdy w życiu !!!!

 • Link do komentarza Nowa niedziela, 05 lipca 2020 23:04 napisane przez Nowa

  Drogi Jurasie i Stefanie nie obrażajcie ludzi głosujących na Dudę. Ja na niego głosuję i nie biorę 500+, 300+ i 13 emerytury a na dodatek jestem wykształcona. I co powiecie na to?

 • Link do komentarza Jam_Jest niedziela, 05 lipca 2020 10:02 napisane przez Jam_Jest

  Do:Arek:
  ***********
  Wypisujesz same głupstwa i niczego nie jesteś wstanie zrozumieć z tego, co napisał Stefan. Właśnie tacy "prości" jak Ty, są tak krótkowzroczni, że o prócz tego co im do głowy ładują swoją propagandą ci, co obecnie dzierżą władzę, potrafią tych prostych ludzi owinąć sobie na paluszku, jak przysłowiowy makaron. Tylko R.Trzaskowski jest jedynym gwarantem, że głowa państwa, Polski, zacznie być wreszcie postrzegana w świecie za kogoś, kto nie jest pacynką w rękach jednego oszołoma. Gnieźnianie w swoich oddanych głosach z dnia 28/06/2020 wyrazili swój stanowczy sprzeciw wobec Dudy, i mam nadzieję, że zrobią to samo w t/z dogrywce wyborczej, czyli 12/07/2020.

 • Link do komentarza Julian niedziela, 05 lipca 2020 01:38 napisane przez Julian

  Ciemność, widzę ciemność. Wszędzie naokoło, patrioci i ciemność.

 • Link do komentarza Koryfeusz sobota, 04 lipca 2020 13:58 napisane przez Koryfeusz

  Winiary1980, wystarczy pomyśleć, by wiedzieć, że mam rację. Źródłem wiedzy tu jest rozum. Ja nigdy na Platformę nie głosowałem, bo wiedziałem, że podniosą podatki i wiek emerytalny, mimo iż głosili coś innego. Skąd wiedziałem? Bo myślałem. Żeby głosować to trzeba pomyśleć, a jak ktoś patrzy na opakowanie, a nie na to co w środku, wtedy dokonuje złego wyboru. Jeśli ludzie co popierali PO, byli potem na nich wkurzeni za ten wiek emerytalni to tego nie rozumiem. Sami się na to zgodzili, bo wiedzieli kogo wybierają i co będzie. A może nie wiedzieli? To znaczy, że nie myśleli, a jak ktoś nie myśli to nawet niech nie głosuje.

 • Link do komentarza bobhaus sobota, 04 lipca 2020 11:20 napisane przez bobhaus

  ree. Emil . A co ostatnio kupili?? może jakieś fakty??

 • Link do komentarza Kiniu piątek, 03 lipca 2020 19:22 napisane przez Kiniu

  Stefan to ty chyba pochodzisz z nizin społecznych skoro obrażasz publicznie społeczeństwo. Zapomniałeś już jak twoje PO i PSL pozabierało społeczeństwu dodatki przywileje typu staż pracy rodzinne( chociaż obecnie istnieje tylko nie wszyscy otrzymują), Podnieśli wiek emerytalny do 67 lat. Z twojej wypowiedzi wnioskuje że jesteś osoba z wykształceniem średnim lub wyższym pracującym w jakim ciepłym urzędzie lub mającym inną ciepłą na stanowisku kierowniczym, lub osoba prywatną która dorobiła się biznesu w latach 90 po przemianach Balcerowicza. Także nie obrażaj ludzi bo dla niektórych 500+ to jest do duży zastrzyk gotówki w miesięcznych wydatkach. Sam mam tylko wykształcenie średnie techniczne i głosuje na Dudę z tego względu że nie chcę dopuścić do tego co było 5-10 za rządów PO-PSL .

 • Link do komentarza wilk piątek, 03 lipca 2020 15:22 napisane przez wilk

  Zamiennik Kidawy to typowy Nikodem DYZMA albo typowy Janusz polityki,zdalnie sterowany przez ośrodki zagraniczne,ładnie opakowany ,a w środku .......zwykły kij od mopa !!!!! Takie coś ma czelność kandydować na najwyższy urząd w państwie polskim ???To by była kpina z naszej państwowości,wolności,tradycji,kultury !!!

 • Link do komentarza Winiary1980 piątek, 03 lipca 2020 13:47 napisane przez Winiary1980

  Do KORYFEUSZ.
  Czy mógłbyś się podzielić źródłem tych informacji które przytoczyłeś? Chętnie się zapoznam i przekażę znajomym którzy jescze się wahają. Pozdrawiam

 • Link do komentarza Kiniu piątek, 03 lipca 2020 12:16 napisane przez Kiniu

  Juras to ty jesteś społeczna patologia skoro tak ludzi oczerniasz

 • Link do komentarza Emil piątek, 03 lipca 2020 08:53 napisane przez Emil

  Gniezno jest miastem POst KOmuny i wolą klęczeć przed Niemcami i Francją która kupuje nasz majątek za grosze. Jak przyjdzie Euro to wtedy będziemy przeliczać. Szkoda naszego narodu...

 • Link do komentarza robol środa, 01 lipca 2020 20:22 napisane przez robol

  Mało interesuję się polityką ale jedno wiem. Zawsze wśród polityków znajdzie się w każdej partii kilku co mają nieczyste ręce i kręcą tylko swój interes. Ale podsumowując dotychczasowe rządy SLD potem PLATFORMY a ostatnio PiS u, jedno modę stwierdzić w 100 % . Jeżeli nawet wszystkie te partie kradły i dalej kradną, to PiS chociaż w ciągu tych 5 lat chociaż się tymi ukradzionymi pieniędzmi odrobinę z biedniejszymi członkami polskiego społeczeństwem podzielił. Dał dzieciom. Dał emerytom . Dał rencistom. A poprzednie rządy SLD i PLATFORMY nie podzieliły się z nami niczym. Wszystko co nieuczciwie zarobili wykorzystując tworzone przez siebie luki prawne zagarniały tylko dla siebie. I w ten sposób w dużej większości powstała w Polsce klasa pseudo biznesmenów.ów Biznesmen mających zero szacunku do zatrudnianych w swoich zakładach ludzi.

 • Link do komentarza Miras środa, 01 lipca 2020 14:04 napisane przez Miras

  Biednych i głupich ludzi jest więcej stąd wynik dudy... Przykre że mądrzy Polacy bez których ten kraj był by bardziej zacofany niż jest nie mają co gadać bo i tak patologia która pracuje na normalnych Polaków wybierze Dudę... Jedno co cieszy to gdy wszystko padnie najbardziej odczują to Ci co go wybrali czyli biedni ludzie... Ja im nie pomogę a najwyżej zwolnię a majątek i tak mi wystarczy na dostatnie życie czego 500+ nigdy nie doświadcza.

 • Link do komentarza Koryfeusz środa, 01 lipca 2020 09:01 napisane przez Koryfeusz

  Ludzie, którzy biorą 500+, a głosują na Platformę i Trzaskowskiego nie myślą. Przecież jak im platformersi każą zwrócić te całe 500+ wraz z odsetkami to dopiero zrozumieją co zrobili i zaczną płakać. Nie będzie ich stać na zwrócenie tego i liberalny rząd skonfiskuje im oraz zlicytuje majątki. Gorzej jak to nie wystarczy, to żony sprzedadzą szejkom w niewolę, dzieci do rodzin adopcyjnych w Niemczech, a tatuś niech mieszka pod mostem i umiera z głodu. Wyborcy Platformy więc niech się zastanowią czy tego chcą dla siebie.

 • Link do komentarza marek wtorek, 30 czerwca 2020 17:26 napisane przez marek

  Co to za prezydent, który boi się wystąpić na debacie w stacji innej niż TVPiS. - nie będzie taryfy ulgowej i nie będzie mógł się przygotować. Żenujące.

 • Link do komentarza Etnograf wtorek, 30 czerwca 2020 14:58 napisane przez Etnograf

  @Stefan, największym populistą w tych wyborach okazał się Trzaskowski - startując w wyborach nie miał nawet programu wyborczego! Nie wiem ile trzeba mieć w sobie naiwności, aby wierzyć tym patoelitom :) Niech Trzaska zajmie się gów... w Warszawie, bo jako dyletant ma niewiele Polsce do zaoferowania. Co do TVP - zapomniałeś już, jak ta sama stacja chwaliła Tuska i Komora? Tam nikt nie wiedział, jak się woła w Japonii szogunów :) Szkoda słów... Zresztą, poczytaj, kim była matka Trzaskowskiego i z kim współpracowała - wszystko w temacie.

startpoprz.1234nast.koniec

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane