środa, 24 czerwca 2020 16:33

Parking przy ul. Konikowo będzie płatny

 

Już za kilka tygodni parking u zbiegu ul. Pocztowej i Konikowo przy dawnym gimnazjum ma stać się płatny. Postój ma być darmowy tylko przez pierwsze pół godziny.

W trakcie środowej sesji Rady Miasta działacze podjęli uchwałę o zmianach w budżecie na bieżący rok. Wśród punktów, które wprowadzono do realizacji, jest utworzeni systemu płatnego parkowania na placu przy ul. Konikowo. Projekt ma zostać zrealizowany jeszcze przed uruchomieniem żłobka, planowanym jesienią br.

Jak przekazano, wprowadzenie odpłatności w tym miejscu ma służyć rotacji miejsc - głównie przez rodziców, którzy będą przywozić swoje dzieci do przedszkola oraz żłobka. Dlatego też pierwsze pół godziny postoju ma być darmowe. Dodatkowo z tego miejsca korzystać też będą petenci m.in. Biura Strefy Płatnego Parkowania czy Straży Miejskiej, które docelowo również znajdą lokalizację w budynku dawnego gimnazjum. 

W sumie na urządzenie systemu opłat, tj. szlabanów, parkomatu itp. wydatkowanych będzie 170 tys. złotych. Mieszkańcy pobliskich domów, którzy korzystają z ww. parkingu, będą mogli wykupić abonament podobnie jak ma to miejsce np. na ul. 3 Maja. 

11 komentarzy

 • Link do komentarza Rita sobota, 27 czerwca 2020 00:20 napisane przez Rita

  Kto wybrał takich .......... Władze powinny brać pod uwagę prośby swoich mieszkańców . Prezydenci i radni nic sobie z nas nie robią . Przypomną sobie przed wyborami .

 • Link do komentarza Kaufman 73 czwartek, 25 czerwca 2020 17:49 napisane przez Kaufman 73

  Proponuję prezydentowi aby parking przy Urzędzie Miasta został także płatny. Dlaczego urzędnicy wjeżdżają sobie za szlaban za darmo. Oni także są zwykłymi ludźmi, nie muszą jeździć autami niech mają ulgę na miejski autobus a parking niech będzie płatny to i miasto na tym zarobi.

 • Link do komentarza daniel czwartek, 25 czerwca 2020 09:36 napisane przez daniel

  głosujcie z patolami z po

 • Link do komentarza Rita środa, 24 czerwca 2020 22:50 napisane przez Rita

  Przy ul Pocztowa-Konikowo zafundowano nam najpierw budynek , później parking a teraz jeszcze płacić . Życzymy takie ,, Luksusy „ panom włodarzom . Każdy ma
  prawo do miejsca na parkingu. Mieszkamy tutaj od wielu lat i dziękujemy sąsiadowi prezydentowi za takie decyzje . Proponujemy parking dla przedszkola zaraz za boiskiem, przecież spacer dla rodziców z dziećmi będzie na zdrowie. Przy budowie parkingu nie było mowy o płatności , zastanówcie się bo będziecie w programie ALARM

 • Link do komentarza kierowca środa, 24 czerwca 2020 22:35 napisane przez kierowca

  Do Artur, Konstytucja nie zapewnia każdemu miejsca do parkowania. Widać, jak a jest znajomość konstytucji, prawie tak jak ja zna były polski prezydent. Ale czym innym jest prawdziwa troska dobrego gospodarza o jego mieszkańców miasta,którym z woli wyborów zarządza. Tej troski nie ma od czasów rządów tej władzy. Odnosi się wrażenie, ze mieszkańcy sa dla tej władzy intruzami.

 • Link do komentarza Pani środa, 24 czerwca 2020 20:32 napisane przez Pani

  Większego kuriozum nie widziałam. Płatny parking ma sens jak miejsc jest przynajmniej 100 lub w miejscu turystycznym np. blisko plaży itd. a nie 30 z czego przy budynkach mieszkalnych, szkole i parku Śmiechu warte.Wyzysk z mieszkańców którzy i tak nie mają lekko finansowo.

 • Link do komentarza Stefan12 środa, 24 czerwca 2020 20:05 napisane przez Stefan12

  Co za bzdurne tłumaczenie, UM traktuje ludzi jak idiotów. Czy rodzic podwożący dziecko do przedszkola pozostawia pod nim samochód na kilka godzin?

 • Link do komentarza Ja środa, 24 czerwca 2020 19:21 napisane przez Ja

  Całe miasto objęte powinno być płatnym parkowaniem. Do tego proponuję opłatę klimatyczną dla wszystkich mieszkańców i może coś czego chyba jeszcze nikt nie ma ......podatek historyczny. A poza tym dobrowolne datki od mieszkańców na ich kochane miasto by nie zbankrutowało..... Mam wrażenie że jedyne co umieją nam zaproponować nasi lokalni politycy to podwyżki opłat.

 • Link do komentarza Artur Tiger Wiernowolski środa, 24 czerwca 2020 17:49 napisane przez Artur Tiger Wiernowolski

  Każdy mieszkaniec posiadający samochód musi mieć zagwarantowane przynajmniej jedno miejsce parkingowe bezplatne w obrębie swego miejsca zamieszkania. Od razu wytoczyłbym pozew z konstytucji, gdzie ogranicza się prawo do przestrzeni zyciowej, zawartej w kilku artykułach konstytucji. Ciekawe czy Prezydent Gniezna i rada miejska zapłacą za naruszenie swobód obywatelskich.

 • Link do komentarza uradowany gnieźnianin środa, 24 czerwca 2020 17:46 napisane przez uradowany gnieźnianin

  Wspaniale. Już się cieszymy panie v-ce prezydencie Grobelny. Wręcz skaczemy pod niebiosa z radości !

 • Link do komentarza Konikowo środa, 24 czerwca 2020 17:45 napisane przez Konikowo

  Dobrze, ze płatny, ale trzeba będzie zrobić porządek z parkującymi notorycznie samochodami wzdłuż chodnika na ul. Konikowo, ale także tymi mistrzami, którzy coraz głębiej wjeżdżają do parku przy działkach szczególnie. Albo park jest parkiem, albo parkingiem. Niech się władze zdecydują.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane