sobota, 13 czerwca 2020 13:19

Trzy obwodowe komisje wyborcze w nowych lokalizacjach

  UM (opr)

W trakcie najbliższych wyborów na prezydenta RP, siedziby trzech obwodowych komisji wyborczych zostały przeniesione do nowych lokali.

Zmiana miejsca głosowania dotyczy obwodów nr 5 (dotychczas budynek „Medyka” przy ul. Mieszka I) oraz 28 i 29 (dotychczas budynek parafii pw. bł. Jolenty).

Zmiana lokalizacji komisji nr 5 podyktowana jest trwającym aktualnie remontem budynku Wielkopolskiego Samorządowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego (czyli popularnego „Medyka”). Podczas wyborów 28 czerwca komisja zlokalizowana będzie w budynku internatu szkoły, w podwórzu.

Pozostałe dwie zmiany wynikają z ukończenia przebudowy bazy spółki Urbis przy ul. Fabrycznej oraz trudności w dostępie do lokalu wyborczego, który tymczasowo mieścił się w budynku parafii pw. bł. Jolenty.  W odpowiedzi na sugestie wyborców, obie komisje wyborcze zostaną przeniesione na teren Zakładu Oczyszczania Miasta spółki Urbis, przy ul. Fabrycznej 7.

9 komentarzy

 • Link do komentarza Zygfryd wtorek, 23 czerwca 2020 09:24 napisane przez Zygfryd

  Byłem kiedyś karany, ale swoje odsiedziałem potem skończyłem nawet szkołę średnią . Czy też mogę się teraz starać o pracę w komisji wyborczej ?

 • Link do komentarza Edward wtorek, 23 czerwca 2020 09:18 napisane przez Edward

  Mam mamę w DPS-ie w Jankowie. Czy ona też będzie mogła oddać swój głos korespondencyjnie ? Czy urzędnicy dostarczą do wszystkich mocno starszych pensjonariuszy tego DPS-u karty wyborcze ?

 • Link do komentarza Andrzej wtorek, 23 czerwca 2020 09:06 napisane przez Andrzej

  Na których słupach ogłoszeniowych można przeczytać, do których lokali wyborczych są przyporządkowane poszczególne ulice np Króla Przemysława II ?

 • Link do komentarza Agnieszka poniedziałek, 22 czerwca 2020 09:16 napisane przez Agnieszka

  Czy przed każdym lokalem wyborczym będzie stał Strażnik Miejski regulujący ilość osób mogących jednorazowo wejść do lokalu ?

 • Link do komentarza Molenda poniedziałek, 22 czerwca 2020 09:14 napisane przez Molenda

  Czy ktoś wie jakie będą zasady obowiązujące przy wejściu do lokali wyborczych? Czy trzeba mieć maseczkę? Czy trzeba mieć własne rękawice foliowe ? A może będą takie jednorazowe, foliowe rękawice jak w hipermarketach? Czy długopis trzeba przynieść swój ? A jeżeli nie to Czy po każdym biorącym długopis do ręki komisja będzie go dezynfekowała? Czy do lokalu wyborczego będzie mogła wchodzić jednocześnie tylko jedna osoba czy na przykład trzy osoby ? ?

 • Link do komentarza Ala poniedziałek, 22 czerwca 2020 07:40 napisane przez Ala

  Biedroń się nie liczy. Ale Hołownia to jest dopiero kandydat Lewicy ! Kto na niego zagłosuje to dopiero pożałuje !

 • Link do komentarza Achiles poniedziałek, 22 czerwca 2020 07:38 napisane przez Achiles

  Ach te wybory! Tak sobie myślę, że ten Hołownia to taka bomba z opóźnionym zapłonem. Jest dla prawicy TROJAŃSKIM KONIEM lewicy !

 • Link do komentarza Małgorzata niedziela, 21 czerwca 2020 20:38 napisane przez Małgorzata

  Jestem za przywróceniem lokalu wyborczego na Ustroniu ...przy ul. Sikorskiego. Wielu wyborców zapewne się ze mną zgadza.

 • Link do komentarza Marek ZYGMUNT niedziela, 14 czerwca 2020 11:34 napisane przez Marek ZYGMUNT

  No tak. Ale o tym, by lokal wyborczy powrócił na osiedle USTRONIE do budynku przy ulicy Sikorskiego 12 znowu nikt nie pomyślał !! A przecież jest to budynek należący do Urzędu Miasta Gniezna. Jest tylko CZASOWO wynajmowany stowarzyszeniu "TĘCZA". Wystarczyłoby tylko napisać aneks do umowy zobowiązujący Stowarzyszenie do każdorazowego udostępniania świetlicy na weekend wyborczy. Jest to budynek całkowicie wyremontowany . Schludny i czysty. Ma bardzo dużą świetlicę . Jest bardzo blisko kościoła bł. Bogumiła, dzięki czemu ilość osób chętnych zagłosować w niedzielę byłaby dużo większa. Dla czego Pan Prezydent Tomasz Budasz upiera się, by tam nie tworzyć na powrót Lokalu Wyborczego ? Przecież istnienie dwóch lokali wyborczych w szkole nr 9 czy dwóch lokali wyborczych w przedszkolu przy ul. Budowlanych tylko powoduje w głowach gnieźnian niepotrzebne zamieszanie !! Bardzo jeszcze raz proszę Panie Prezydencie. Niech Pan cudownie sprawi , by na jesień lokal wyborczy znowu zafunkcjonował przy ulicy Sikorskiego 12 ! Zapewniam, ze Mieszkańcy "USTRONIA" będą Panu bardzo wdzięczni !.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane