sobota, 13 czerwca 2020 08:36

Przypomnienie dla osób chcących lub muszących głosować korespondencyjnie

  mn

W związku z wieloma pytaniami dotyczącymi głosowania korespondencyjnego w wyborach na Prezydenta RP, które odbędą się 28 czerwca 2020 roku, przypominamy o zbliżającym się terminie oddania wypełnionego zgłoszenia.

Wybory zaplanowane pod koniec miesiąca odbywać się będą w dwóch formach - tradycyjnej (tj. w lokalu wyborczym) oraz korespondencyjnej. Wszyscy, którzy mają zamiar zagłosować na swojego kandydata w ten drugi sposób, muszą do 16 czerwca (tj. do najbliższego wtorku włącznie) dostarczyć do właściwej gminy (dla mieszkańców Gniezna jest to Urząd Miasta, a dla gmin - najbliższy Urząd Gminy) wypełnione zgłoszenie, które znaleźć można poniżej.

Odstępstwem od ww. terminu dostarczenia wniosku jest przebywanie na kwarantannie lub w izolacji domowej - wnioski muszą zostać złożone do 23 czerwca, a przekazanie pakietów nastąpi do 26 czerwca. Osoby, które do 26 czerwca zostaną poddane kwarantannie lub izolacji domowej, a którzy zostali na nią skierowani na 5 dni przed terminem wyborów, mają czas do 26 czerwca na złożenie wniosku. Pakiet wyborczy zostanie przekazany również 26 czerwca.

Poniżej zgłoszenie dla mieszkańców Gniezna. Osoby zamieszkałe na terenie innych gmin mogą znaleźć podobne wnioski na stronach swoich urzędów.

2 komentarzy

  • Link do komentarza Zenas niedziela, 14 czerwca 2020 11:56 napisane przez Zenas

    Panie Jam_Jest. Każdy sądzi wg siebie. Nie każdy jest więc oszustem.

  • Link do komentarza Jam_Jest sobota, 13 czerwca 2020 10:10 napisane przez Jam_Jest

    Głosowanie korespondencyjne?

    Jaką pewność będą mieli głosujący korespondencyjnie, że ich głos nie wyląduje w "koszu", i nie zostanie sfałszowany?

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane