środa, 03 czerwca 2020 10:27

24-latek usłyszał ponad 280 zarzutów

 
24-latek usłyszał ponad 280 zarzutów źródło: KPP Gniezno

Praca operacyjna i wykonanie szeregu czynności procesowych przez gnieźnieńskich policjantów zajmujący się przestępczością gospodarczą doprowadziły do ponownego zatrzymania 24-letniego mężczyzny, który podrabiał recepty na morfinę.

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością gospodarczą, pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Gnieźnie od wielu miesięcy prowadzili śledztwo dotyczące oszustw.

Sprawa miała swój początek we wrześniu 2018 roku, kiedy to gnieźnieńscy policjanci do walki z przestępczością gospodarczą zatrzymali cztery młode osoby w wieku od 18 do 22 lat (dwie kobiety, dwóch mężczyzn), które posługiwały się sfałszowanymi receptami na morfinę. Funkcjonariusze ustalili wówczas, że oszukali kilka aptek na terenie województwa wielkopolskiego, w tym cztery na terenie Gniezna. Wobec trzech podejrzanych za oszustwa prokurator zastosował policyjny dozór, wobec czwartego, 22-letniego mieszkańca powiatu poznańskiego, któremu dodatkowo zarzucano handel narkotykami, Sąd Rejonowy w Gnieźnie zastosował tymczasowy trzymiesięczny areszt. Od tego czasu trwały czynności procesowe. W sprawie powołano biegłych z wielu dziedzin kryminalistyki.

Tymczasem w drugiej połowie maja 2020 roku w Lipnie w województwie kujawsko-pomorskim gnieźnieńscy policjanci, na podstawie ustaleń operacyjnych, ponownie zatrzymali głównego podejrzanego, obecnie już 24-letniego mieszkańca powiatu poznańskiego.

Na podstawie zgromadzonych materiałów oraz opinii biegłych podejrzanemu przedstawiono łącznie 283 zarzuty. Najliczniejsze dotyczyły podrobienia recept na lek zawierający morfinę, przygotowań do tego przestępstwa, oszustw i usiłowania oszustw właścicieli aptek z terenu Poznania, Wrześni i Gniezna, przetwarzania oraz posiadania narkotyków.

Materiały pozostałych trzech osób zostały wyłączone do odrębnego postępowania. Sprawcy grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP Gniezno

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane