niedziela, 31 maja 2020 11:29

Wychowawcy SOSW nagrali wiersze dla swoich podopiecznych

  mnopr
Wychowawcy SOSW nagrali wiersze dla swoich podopiecznych kadr z nagrania

Z okazji Dnia Dziecka, w tym szczególnym czasie epidemii, gdy kontakt bezpośredni jest utrudniony, nauczyciele ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1 przy ul. Żwirki i Wigury 27 w Gnieźnie nagrali dla swoich podopiecznych wiersze Jana Brzechwy w autorskim wykonaniu.

- Myśleliśmy długo w jaki sposób uczcić ten dzień , szczególny dzień, który zawsze Ośrodku był wyjątkowy. Wyjątkowy tak, jak wyjątkowe są nasze dzieci - mówi Natasza Królicka pedagog specjalny, pomysłodawczyni nagrania.

- Pracujemy z dziećmi i młodzieżą z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym , znacznym, głębokim, sprzężeniami i autyzmem. W tym trudnym dla nas czasie na wiele sposobów staramy się dotrzeć do naszych wychowanków, którzy czas epidemii spędzają w domach. Stworzyliśmy platformę do zdalnej nauki i rewalidacji i na co dzień tworzymy materiały , pomoce, także multimedialne, które rodzice mogą wykorzystywać w domu - przyznaje Kamilla Kropidłowska, dyrektor ośrodka.

- Bardzo tęsknimy za naszymi wychowankami i postanowiliśmy zrobić im niespodziankę. Przygotowaliśmy i umieściliśmy nagrania wierszy Jana Brzechwy w naszym autorskim wykonaniu na Facebooku ośrodka. Mamy nadzieję, że gdy usłyszą, bądź zobaczą nasi uczniowie swojego nauczyciela czy wychowawcę w nowej roli, np. marchewki, czy fasoli to sprawi im to radość, wywoła uśmiech na ich twarzach. Bo Dzień Dziecka powinien być radosny - mówi Paulina Koralewska pedagog specjalny, biorący udział w nagraniu.Chcieliśmy w ten sposób dać wyraz naszej sympatii i złożyć wszystkim dzieciom z naszego ośrodka serdeczne i wesołe życzenia z okazji ich święta - dodaje Paulina Koralewska.

 

- I choć część naszych podopiecznych wróciła do Ośrodka na zajęcia rewalidacyjne, to i tak znaczna większość pozostaje jeszcze w domach. Obecnie świat przeniósł się w wirtualną przestrzeń w związku z tym taki pomysł, aby uczcić Dzień Dziecka i przekazać wirtualny prezent naszym dzieciom - dodaje Natasza Królicka. - Mamy nadzieję, że nagranie dotrze do wszystkich naszych uczniów.i będzie dla nich atrakcyjnym upominkiem - wyraża nadzieję Paulina Koralewska.

 

Obecnie zaczynają się zajęcia na miejscu w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 1 przy ul.Żwirki i Wigury 27 w Gnieźnie dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym, znacznym i głębokim. To  również czas rekrutacji nowych uczniów do szkoły. Placówka zapewnia doskonałą atmosferę, szerokie spektrum oddziaływań terapeutycznych i optymalny rozwój dziecka na każdym etapie edukacyjnym. Rodzice mogą liczyć na wsparcie i pomoc w procesie wychowania. Na miejscu jest bezpłatny Internat, który przez całą dobę sprawuje się opiekę nad wychowankami. 

Jeszcze są wolne miejsca, więc osoby zainteresowane zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej i Facebooka, a także do bezpośredniego kontaktu z placówką, aby uzyskać szczegółowe informacje w tym zakresie. Ośrodek prowadzi Wczesne Wspomaganie Rozwoju Dziecka dla dzieci od urodzenia do 8 roku życia.

2 komentarzy

  • Link do komentarza Meg niedziela, 31 maja 2020 22:40 napisane przez Meg

    Super !!!
    Ogromne brawa dla wszystkich wychowawców i nauczyciele

  • Link do komentarza Rom niedziela, 31 maja 2020 15:25 napisane przez Rom

    Super pomysł i wykonanie, pozdrawia były belfer z SOSW nr 2

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane