czwartek, 21 maja 2020 15:21

Wraca strefa płatnego parkowania

 
Wraca strefa płatnego parkowania archiwum redakcji

Od najbliższego poniedziałku powraca funkcjonowanie wszystkich stref płatnego parkowania w centrum Gniezna. Dotyczy to także parkingów prowadzonych przez Miasto.

W związku z sytuacją epidemiologiczną, od dwóch miesięcy zawieszone było funkcjonowanie strefy płatnego parkowania w centrum Gniezna. Spowodowane było to koniecznością ograniczenia przemieszczania się komunikacją publiczną, ale także w celu zapobieżenia dotykowego kontaktu z parkometrami zlokalizowanymi w śródmieściu. Opłat nie pobierano również na parkingach należących do Miasta, m.in. pod targowiskiem czy przy ul. 3 Maja. 

Trwające "odmrażanie gospodarki" powoduje normalizację życia codziennego, a wraz z tym także powrót ruchu do centrum miasta. Dlatego od najbliższego poniedziałku 25 maja ponownie zacznie funkcjonować strefa płatnego parkowania we wszystkich podstrefach centrum Gniezna. Dotyczy to także ww. parkingów prowadzonych przez Miasto.

10 komentarzy

 • Link do komentarza Maro piątek, 29 maja 2020 08:00 napisane przez Maro

  Przy wszystkich parkingach buforowych powinny być stacje wypożyczania hulajnóg elektrycznych . I tylko takimi elektrycznymi pojazdami kierowcy samochodów z parkingów buforowych powinni się dostawać do centrum miasta Gniezna. Hulajnogi nie zanieczyszczają środowiska i zajmują minimalną ilość miejsca na chodnikach i ścieżkach rowerowych.

 • Link do komentarza niedzielny kierowca wtorek, 26 maja 2020 14:45 napisane przez niedzielny kierowca

  Mogli spokojnie przywrócić ją trzy tygodnie temu bo już wtedy nie szło zaparkować w centrum w ciągu dnia......

 • Link do komentarza Maro wtorek, 26 maja 2020 09:45 napisane przez Maro

  Ciekawe kiedy prezydent Budasz i Grobelny zlikwiduja to pseudo targowisko przy ulicy Wyszynskiego ? Po co ? By w tym miejscu stworzyc w tym miejscu wielki, darmowy, buforowy parking !! Dalej wjazd do centrum ulic Wyszynskiego powinien byc dozwolony wylacznie autobusom miejskim

 • Link do komentarza jubel poniedziałek, 25 maja 2020 10:37 napisane przez jubel

  koniec eldorado!!!!!!!!!!!!

 • Link do komentarza Maro poniedziałek, 25 maja 2020 07:08 napisane przez Maro

  UWAGA . Nie zapominamy podejść do parkomatu !! Bo pośpiech może nas drogo kosztować . 100 złotych kary piechotą nie chodzi !!!

 • Link do komentarza DAMIAN sobota, 23 maja 2020 19:11 napisane przez DAMIAN

  Też chętnie się dowiem co z abonamentami opłaconymi z góry za 3 lub 6 miesięcy!!!

 • Link do komentarza Pytający piątek, 22 maja 2020 12:24 napisane przez Pytający

  Dokładnie, mam takie samo pytanie. Co z identyfikatorami mieszkańca, została przedłużona ich ważność ? Płatność za postój w strefie nie była pobierana, a identyfikatory były na czas tych dwóch miesięcy opłacone.

 • Link do komentarza Kierowca czwartek, 21 maja 2020 21:56 napisane przez Kierowca

  Ludzie i tak obecnie tradycyjnie parkują na zakazach i przejściach dla pieszych. Polecam ul. Chrobrego, ul. Dąbrówki.

 • Link do komentarza wiki czwartek, 21 maja 2020 20:12 napisane przez wiki

  Całe szczęście. W mieście nie było, gdzie zostawić auta.

 • Link do komentarza piotr czwartek, 21 maja 2020 18:04 napisane przez piotr

  a co z opłaconym abonamentem za strefę?

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane