czwartek, 14 maja 2020 13:06

Poszukiwany listem gończym zatrzymany w kradzionym aucie

 
Poszukiwany listem gończym zatrzymany w kradzionym aucie źródło: KWP Poznań

Poszukiwany od pewnego czasu 41-letni mężczyzna, który miał na koncie kradzieże samochodów, został zatrzymany w jednej z miejscowości niedaleko Gniezna. Trafił już do zakładu karnego.

Kilka tygodni temu na celowniku poznańskich „łowców głów” znalazł się 41-latek poszukiwany listami gończymi za kradzieże pojazdów i oszustwa. Mężczyzna został skazany na ponad 4 lata więzienia, ale nie spieszył się jednak, aby odbyć zaległą karę pozbawienia wolności, dlatego dwa poznańskie sądy wydały za nim listy gończe.

W miniony piątek (8 maja) mężczyzna został zatrzymany pod sklepem w niewielkiej miejscowości w pobliżu Gniezna. Kiedy tylko wysiadał z samochodu został zatrzymany przez policjantów z poznańskiego Zespołu Poszukiwań Celowych. Okazało się, że osobowe Audi, którym się poruszał, w ubiegłym roku zostało skradzione na terenie Lubonia. Samochód miał przebity numer VIN.

W pojeździe policjanci znaleźli sprzęt elektroniczny wykorzystywany do kradzieży samochodów, a także kilka kompletów tablic rejestracyjnych - także z powiatu gnieźnieńskiego, a ponadto łamaki,  kluczyki do innych samochodów, kurtkę z napisem „OCHRONA” oraz 40 tysięcy złotych w gotówce.

Śledczy z Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu, którym przekazano sprawę, nie mają wątpliwości, że 41-latek ma na swoim koncie kolejne kradzieże pojazdów. Obecnie zbierają materiał dowodowy, który będzie podstawą przedstawienia mu kolejnych zarzutów.

41-letni mieszkaniec Poznania w przeszłości był wielokrotnie notowany i zatrzymywany za kradzieże samochodów. Mężczyzna po zatrzymaniu został przewieziony do Zakładu Karnego w Gębarzewie, gdzie będzie odbywał karę i oczekiwał na kolejne procesy sądowe.

 

źródło: KWP Poznań

3 komentarzy

  • Link do komentarza wilk sobota, 16 maja 2020 14:50 napisane przez wilk

    !000 metrów pod ziemię do kopalni,niech robi dla dobra społeczeństwa !!!

  • Link do komentarza Kitesurfer piątek, 15 maja 2020 19:30 napisane przez Kitesurfer

    Typowy KUNDEL- pasożyt !!! LEWACY tj.lagodne prawo i POBLAZLIWE sądy rozzuchwaja takich ŚMIECI...wyrywac CHWASTY i do CIĘŻKIEJ pracy !!!

  • Link do komentarza szofer czwartek, 14 maja 2020 13:37 napisane przez szofer

    Takiego notorycznego przestępcę należy dożywotnio zamknąć w pace, ale dać mu robotę, by zarobił na ten wikt i opierunek.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane