środa, 13 maja 2020 15:00

2 tys. złotych nagrody za wskazanie sprawcy wytrucia pszczół

 
2 tys. złotych nagrody za wskazanie sprawcy wytrucia pszczół zdjęcie nadesłane

Wójt gminy Kiszkowo Tadeusz Bąkowski wyznaczył nagrodę finansową za wskazanie sprawcy wytrucia 600 tys. pszczół w Sroczynie.

O sprawie informowaliśmy wczoraj - nieznany sprawca w nocy z 7 na 8 maja doprowadził do wytrucia 20 uli, znajdujących się na pasiece zlokalizowanej przy opuszczonym gospodarstwie rolnym w Sroczynie w gminie Kiszkowo. Efektem użycia prawdopodobnie środka owadobójczego było padnięcie około 600 tysięcy pszczół - właściciel wycenił straty na 25 tysięcy złotych.

W związku z tym zajściem oraz faktem, że podobne zdarzenie miało miejsce trzy lata temu także w Sroczynie, wójt Tadeusz Bąkowski postanowił wyznaczyć nagrodę 2000 złotych za wskazanie sprawcy tego czynu. Osoby, które mają wiedzę o tym, kto mógł to zrobić, powinni kontaktować się z Komisariatem Policji w Kłecku - tel. 61 426 03 40 lub z wójtem gminy: 501 554 745. Osobie, która pomoże wskazać sprawcę, zapewniona jest anonimowość.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane