piątek, 08 maja 2020 12:27

Duży pożar przy Jeziorze Świętokrzyskim

 
Duży pożar przy Jeziorze Świętokrzyskim zdjęcie nadesłane

W piątkowe przedpołudnie gnieźnieńscy strażacy zostali powiadomieni o pożarze, jaki wystąpił w rejonie ul. Żabiej i Świętokrzyskiej.

Do zdarzenia doszło 8 maja, krótko po godzinie 11. Jak wynika z nieoficjalnych informacji, do gnieźnieńskiej komendy PSP wpłynęło zgłoszenie o pożarze, jaki został zauważony w rejonie ul. Żabiej - w ogniu stały trzciny nad Jeziorem Świętokrzyskim. Z uwagi na silny wiatr, zaczynał się on coraz bardziej rozprzestrzeniać.

Na miejsce zdarzenia przybył zastęp JRG Gniezno, który przystąpił do gaszenia pożaru, jednak wkrótce okazało się iż w działaniach konieczne będzie wsparcie kolejnych wozów - na miejsce zadysponowano kolejne z tutejszej jednostki oraz OSP Zdziechowa.

Silny wiatr sprawił iż ogień przenosił się wzdłuż linii brzegowej, obok cmentarza św. Krzyża w kierunku ul. Wodnej, docierając momentami blisko płotu nekropolii, gdzie wkrótce miał się rozpocząć pogrzeb. Po kilkudziesięciu minutach udało się sytuację opanować i płonące trzciny ugasić m.in. dzięki pobieraniu wody z jeziora.

 

 

 

3 komentarzy

 • Link do komentarza Leszek Kabaciński sobota, 09 maja 2020 14:50 napisane przez Leszek Kabaciński

  20200508 Gniezno Pożar trzcin Jezioro Świętokrzyskie https://www.youtube.com/watch?v=t7z9KN9z470&t=184s

 • Link do komentarza mieszkaniec piątek, 08 maja 2020 17:37 napisane przez mieszkaniec

  Kto jest właścicielem tego jeziora i dlaczego jest ono wokół tak od dziesięcioleci zaniedbane?? Przecież ten teren mógłby stanowić miejsce spacerów wśród ciszy cmentarza i taflą jeziora, po którym często pływają kaczki i łabędzie. Może gospodarz miasta zainteresuje się tym tematem i zmobilizuje właściciela do porządku. Bo do tych szuwarów najłatwiej jest wrzucać śmieci, i za jakiś czas nie będzie winnego, kto to zrobił, a rozkładające się nieczystości będą powodowały rozwój kolejnej zarazy.

 • Link do komentarza olaf piątek, 08 maja 2020 15:41 napisane przez olaf

  Na skrzyżowaniu na Winiarach czuć było dym i z nieba leciały spalone kawałki czegoś co przypominało spalone gazety.
  Widać było dym nad budynkami i myślałem że ktoś pali czymś w piecu.
  Teraz dopiero okazuje się że to musiał być skutek tego pożaru, i dopiero teraz się o nim dowiedziałem.
  Niby popadało, niby wszyscy wiedzą że susza a jednak ktoś podpala?
  No bo skąd niby samozapłon?

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane