środa, 06 maja 2020 13:47

Gniezno na 18 miejscu najmniej kolizyjnych i wypadkowych miast

 

W Gnieźnie w 2019 roku doszło do 749 kolizji i wypadków. Tym samym na każdych 1000 jego mieszkańców przypada 10,9 zdarzeń drogowych. Najczęściej były one spowodowane nieudzieleniem pierwszeństwa przejazdu.

Eksperci rankomat.pl przygotowali listę 84. największych miast w Polsce i porównali, ile kolizji oraz wypadków przypada w nich na 1000 mieszkańców. Na 18. miejscu uplasowały się ex aequo dwa miasta - Gniezno oraz Rybnik.

W Gnieźnie, podobnie jak w Rybniku, na 1000 mieszkańców przypada 10,9 zdarzeń drogowych. Najgorzej spośród wszystkich badanych miast wypadają Katowice (ostatnie miejsce w rankingu), a najlepiej Kędzierzyn-Koźle. Do przygotowania zestawienia wykorzystano dane z Systemu Ewidencji Wypadków i Kolizji.

Kierowcy Gniezna mogą pochwalić się stosunkowo niską wypadkowością, co może mieć swoje przełożenie w wysokości składki OC. Jak ustalił rankomat.pl, w ubiegłym roku obowiązkowe ubezpieczenie pojazdu kosztowało w tym mieście 581 zł i było tańsze niż w Poznaniu aż o 224 zł. Spośród 84 największych miast Polski, najdroższe propozycje OC trafiały do mieszkańców Wrocławia - średnia cena OC wyniosła tam aż 939 zł, natomiast najtańsze do kierowców z Mielca (515 zł).

1 komentarz

  • Link do komentarza jaś piątek, 08 maja 2020 08:52 napisane przez jaś

    Jakie nauczanie tacy uczniowie. Zaobserwowałem kiedyś na wylocie z Poznania auto które na odcinku pomiędzy trzema skrzyżowaniami ze światłami, cztery razy przejechało linie ciągłą wymuszając pierwszeństwo. Trzecie światła brawurowo pokonało na czerwonym, znikając mi z oczu. Dalej jadąc zapewne "szybko ale bezpiecznie" oddaliło się pewnie w kierunku Gniezna . Wnioskuje to z liter rejestracji PGN. Ponadto auto na bokach i z tyłu miało napisy Szkoła Jazdy z nazwą która jest pewnie nazwiskiem właściciela, a może właścicielki. L też było. W środku był tylko kierowca. Czyżby nauczyciel jazdy z tej gnieźnieńskiej szkoły?

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane