poniedziałek, 04 maja 2020 12:17

Majówka na drogach: dwóch pijanych kierowców

 
Majówka na drogach: dwóch pijanych kierowców archiwum redakcji

Dwóch nietrzeźwych kierujących zatrzymali policjanci na drogach powiatu gnieźnieńskiego. Obaj odpowiedzą za swoje nieodpowiedzialne zachowanie.

Pierwszego amatora jazdy na podwójnym gazie policjanci z Kłecka zatrzymali 1 maja br. około 14:00 w Sławnie. Jak się okazało, 54-letni mieszkaniec gminy Skoki, kierował Oplem Meriva w stanie nietrzeźwości - mężczyzna wjechał autem do rowu. Przeprowadzone badanie wykazało 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Kolejnego nietrzeźwego kierowcę, również policjanci z Kłecka, w nocy z 3 na 4 maja br. zatrzymali w Węgorzewie w gminie Kiszkowo. 29-latek z powiatu gnieźnieńskiego kierował Volkswagenem Polo mając 2,2 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Postępowania w powyższych sprawach prowadzą funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Kłecku. Policjanci po raz kolejny apelują do kierowców o ostrożną i rozważną jazdę. Przypominają, że wsiadając za kierownicę po alkoholu stwarzamy śmiertelne zagrożenie nie tylko dla siebie ale też dla innych uczestników dróg.

źródło: KPP Gniezno

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane