poniedziałek, 04 maja 2020 11:58

Większość sklepów w Galerii Gniezno ponownie otwartych

  Materiał prasowy
Większość sklepów w Galerii Gniezno ponownie otwartych zdjęcie nadesłane

Galeria Gniezno znosi dużą część dotychczasowych ograniczeń w funkcjonowaniu. Od 4 maja otwarte będą sklepy i punkty usługowe, z wyłączeniem biur podróży oraz lokali rozrywkowych (kino Helios). Restauracje oraz lokale gastronomiczne będą świadczyć jedynie usługi „na wynos”.

Od 4 maja, na mocy rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 2 maja 2020 Galeria Gniezno znosi część ograniczeń w handlu. W celu zapewnienia klientom bezpieczeństwa i komfortu zakupów, wybrane lokale i usługi nadal będą wyłączone z użytkowania. Obowiązywać będą również ścisłe procedury higieniczne, mające chronić wszystkich użytkowników obiektu – klientów, personel sklepów oraz personel pomocniczy.

Po weekendzie majowym otwartych zostanie duża część sklepów i punktów usługowych. Obowiązywać w nich będą ściśle określone zasady bezpieczeństwa, przede wszystkim odnoszące się do limitów osób przebywających na ich terenie. Zamknięte pozostają punkty i lokale rozrywkowe – w Galerii Gniezno do odwołania nieczynne będzie kino Helios. Wyspy handlowo-usługowe zlokalizowane na pasażach centrum otworzą się po dostosowaniu stoisk do pewnych wymogów, m.in. po zainstalowaniu specjalnych przesłon.

Częściowo udostępniona klientom zostanie strefa restauracyjna. Zlokalizowane w niej restauracje i bary będą świadczyć usługi jedynie w formule zakupów na wynos. Na terenie całego centrum obowiązywać będzie całkowity zakaz spożywania posiłków i napojów, a wszystkie stoły i krzesła w strefie food court będą do odwołania wyłączone z użytkowania.

Jedną z podstawowych zasad bezpieczeństwa w centrach handlowych, wprowadzonych przez nowe rozporządzenie, jest ograniczenie liczby klientów – 1 osoba przypada na 15 m² powierzchni.  W Galerii Gniezno liczba ta jest na bieżąco monitorowana dzięki zaawansowanym systemom liczącym. W celu zapewnienia maksymalnego komfortu przemieszczania się po budynku otwarte są wszystkie wejścia do budynku. Utrzymanie wymaganego, dwumetrowego dystansu między klientami gwarantują szerokie korytarze, z których dodatkowo usunięte zostały strefy wypoczynkowe. W utrzymaniu bezpiecznej odległości pomagają również umieszczone na podłodze centrum naklejki, wytyczające między innymi kolejki przed hipermarketem czy lokalami w strefie restauracyjnej. W poszczególnych lokalach o stosowanie się do przepisów i utrzymanie limitów klientów dba personel każdego sklepu.

 

Galeria wprowadziła również dodatkowe działania i procedury higieniczne mające na celu zapewnienie maksymalnego bezpieczeństwa wszystkim użytkownikom obiektu. Na terenie centrum – przy wejściach głównych oraz w toaletach – zamontowano dozowniki z płynem do dezynfekcji. Klienci informowani są również  o możliwości zakupu maseczki w wybranych punktach handlowych. W najbliższych dniach w Galerii Gniezno stanie też wygodny automat, w którym kupić będzie można jednorazowe maseczki i rękawiczki.

Regularnie odkażane są wszystkie elementy na pasażach – podłogi, kosze na śmieci, donice, klamki, balustrady, poręcze, a także podłogi i ściany korytarzy wiodących do toalet. Dokładnej dezynfekcji poddawane są urządzenia i wyposażenie toalet. Zamontowane zostały bezdotykowe podajniki do mydła. W toaletach umieszczono również szczegółowe instrukcje sanitarne mycia i dezynfekcji rąk, a także zdejmowania i zakładania rękawiczek i maseczek.

Serwis sprzątający wyposażony został w dodatkowe środki czystości o silniejszym działaniu antybakteryjnym i wirusobójczym. Ponadto pomieszczenia toalet oraz przestrzeni specjalnych, takich jak Pokój Rodzica z Dzieckiem, poddawane są regularnemu ozonowaniu. Co ważne,  wentylacja na terenie obiektu jest prowadzona w 100 proc. przy użyciu świeżego powietrza, bez rekuperacji.

W celu minimalizacji ryzyka zakażenia i aby przestrzegać zasad dystansu społecznego z pasaży zniknęły ławki i siedziska, a strefy specjalne, takie jak plac zabaw czy strefy wypoczynku  są nadal wyłączone z użytkowania.

Bezpieczeństwo i komfort zakupów zależy od nas wszystkich - również od naszych klientów. Osoby udające się na zakupy do Galerii Gniezno proszone są o stosowanie się do zasad bezpieczeństwa: przede wszystkim respektowanie limitu osób w centrum, w poszczególnych sklepach oraz w toaletach, zachowania wymaganego prawem dwumetrowego dystansu, obowiązku zasłaniania ust i nosa i zakazu spożywania posiłków i napojów. Klienci zmotoryzowani powinni zajmować co drugie miejsce parkingowe.

Nakazy i ograniczenia mają na celu zapewnienie wszystkim przebywającym na ternie Galerii Gniezno - klientom, pracownikom sklepów i firm usługowych – najwyższego poziomu bezpieczeństwa zakupów.

Opis wszystkich wdrożonych w centrum procedur bezpieczeństwa oraz pełna, regularnie aktualizowana, lista otwartych sklepów i punktów usługowych od 4 maja 2020 dostępna jest na stronie www.chgaleriagniezno.pl.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane