sobota, 02 maja 2020 12:53

Skorodowana kratka przyczyną urazu

 

W sobotnie południe w centrum Gniezna doszło do nieszczęśliwego wypadku, kiedy to pod idącą kobietą zarwała się kratka zabezpieczająca wlot do piwnicy.

Do zdarzenia doszło 2 maja po godzinie 12 na gnieźnieńskim Rynku. Jak wynika z nieoficjalnych informacji, pod kobietą idącą chodnikiem, która podeszła do witryny sklepowej, nagle zarwały się szczebelki kratki zabezpieczającej otwór prowadzący do piwnicy. W wyniku tego noga pieszej wpadła do środka, odnosząc przy tym uraz.

Jak się wkrótce okazało, blacha zabezpieczająca kratkę została jakiś czas wcześniej zdjęta w celu umożliwienia wentylacji piwnicy. Na polecenie obecnej na miejscu straży miejskiej i policji została ona ponownie założona. Przybyły zespół ratownictwa medycznego zajął się opatrzeniem poszkodowanej, która po tym została zwolniona do domu. 

 

3 komentarzy

  • Link do komentarza zatroskany poniedziałek, 04 maja 2020 07:37 napisane przez zatroskany

    Problem uszkodzonych kratek nad oknami piwnicznymi, a także kratek - kanałów ściekowych na ulicach, jest niesamowicie ważny. Moja ciotka idąc ulicą w czasie procesji Bożego Ciała w padła nogą w taką właśnie uszkodzoną kratkę ściekową, kanału odprowadzającego wodę deszczową z ulicy. Wskutek rozerwania tętnicy udowej, straciła tyle krwi, że nim pogotowie dowiozło ją do szpitala ZMARŁA !!!!!. Problem więc jest i to bardzo poważny, bo odszkodowania dla poszkodowanych, mogą być z tytułu takiego "niedopatrzenia" milionowe !!! Czy Miasto Gniezno, na to stać ???

  • Link do komentarza Antyhejt niedziela, 03 maja 2020 16:48 napisane przez Antyhejt

    Ciekawy jesteś w błędzie. Za stan techniczny kratek odpowiada właściciel nieruchomości a nie miasto. Tak jak to miało w powyższym przypadku pracownik na zlecenie właściciela nieruchomości zabezpieczył kratkę.

  • Link do komentarza ciekawy sobota, 02 maja 2020 16:59 napisane przez ciekawy

    Kto właściwie odpowiada za stan techniczny tych kratek? Granica posesji przebiega po jej obrysie. Czyli wzdłuż ściany budynku. Tak ? Jak sklepikarz chce wystawić reklamę przed sklep to natychmiast Straż Miejska zarzuca mu nielegalne zajecie terenu miejskiego i wystawia mandat. Czyli wg Straży Miejskiej, cały chodnik jest Miasta Gniezna. Te wszystkie kratki piwniczne są więc częścią chodników ( zgodnie z mapami geodezyjnymi). Czyżby to Miasto Gniezno odpowiadało, za stan techniczny tych kratek, wentylujących piwnice prywatnych nieruchomości ? To jest sensowne pytanie !!!!

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane