piątek, 17 kwietnia 2020 06:37

Duży pożar na granicy powiatów

 
Duży pożar na granicy powiatów źródło: OSP Skoki

W nocy z czwartku na piątek trwała akcja gaśnicza płonącego dużego budynku, do której zostały zadysponowane zastępy z powiatu gnieźnieńskiego.

Do zdarzenia doszło 16 kwietnia po godzinie 21 w Pawłowie Skockim w gminie Skoki (powiat wągrowiecki). Jak wynika z nieoficjalnych informacji, w ogniu stanął opuszczony budynek gospodarczy w tej miejscowości. 

Na miejsce wezwano liczne zastępy straży pożarnej nie tylko z pobliskich jednostek, ale także poproszono o wsparcie z ościennych powiatów - z powiatu gnieźnieńskiego zadysponowano OSP Kiszkowo, OSP Ułanowo, a także JRG Gniezno, a z powiatu poznańskiego przybyły także OSP Pobiedziska. W sumie z pożarem do godzin rannych walczyło 11 zastępów straży pożarnej, które dogaszały płonące ruiny dawnej chlewni.

Jest to kolejny pożar w tej okolicy - 10 kwietnia spłonęły baloty słomy niedaleko miejscowego lasu, a 7 kwietnia ogień trawił opuszczony pałac zlokalizowany we wsi.

 

źródło zdjęć: OSP Skoki i OSP Ułanowo

 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane