Wydrukuj tę stronę
piątek, 10 kwietnia 2020 14:31

Wspólne patrole dla zachowania przepisów w przedświątecznym czasie

 
Wspólne patrole dla zachowania przepisów w przedświątecznym czasie źródło: KPP Gniezno

W tym szczególnym, przedświątecznym okresie, gnieźnieńscy policjanci wykonują wiele działań, których celem jest ograniczenie rozprzestrzenianie się epidemii. To nie tylko kontrola osób przebywających na kwarantannie, ale także weryfikowanie przestrzegania przez mieszkańców nowych, zaostrzonych przepisów. 

Mając na celu ochronę życia i zdrowia ludzkiego policjanci, żołnierze z Żandarmerii Wojskowej w Bydgoszczy oraz strażnicy miejscy, patrolują ulice, parki i zieleńce sprawdzając, czy wprowadzone dla bezpieczeństwa mieszkańców przepisy są przestrzegane. Ich głównym działaniem jest sprawdzanie czy nie dochodzi do grupowania się osób, sprawdzają również czy jest zachowany obowiązek utrzymania co najmniej 2-metrowej odległości między pieszymi. Dotyczy to także rodzin i bliskich.

Przy pomocy urządzeń nagłaśniających znajdujących się w radiowozach, policjanci oraz strażnicy miejscy nadal podają specjalne komunikaty informujące mieszkańców o wprowadzonych obostrzeniach. W dalszym ciągu apelujemy o odpowiedzialne i rozsądne zachowanie, w tym o przestrzeganie wprowadzonych ograniczeń, współpracę i realizowanie poleceń służb. Pamiętajmy, że wprowadzone przepisy służą ochronie życia i zdrowia nas wszystkich - informuje Komenda Powiatowa Policji w Gnieźnie.

źródło: KPP Gniezno

Galeria

5 komentarzy