piątek, 10 kwietnia 2020 14:31

Wspólne patrole dla zachowania przepisów w przedświątecznym czasie

 
Wspólne patrole dla zachowania przepisów w przedświątecznym czasie źródło: KPP Gniezno

W tym szczególnym, przedświątecznym okresie, gnieźnieńscy policjanci wykonują wiele działań, których celem jest ograniczenie rozprzestrzenianie się epidemii. To nie tylko kontrola osób przebywających na kwarantannie, ale także weryfikowanie przestrzegania przez mieszkańców nowych, zaostrzonych przepisów. 

Mając na celu ochronę życia i zdrowia ludzkiego policjanci, żołnierze z Żandarmerii Wojskowej w Bydgoszczy oraz strażnicy miejscy, patrolują ulice, parki i zieleńce sprawdzając, czy wprowadzone dla bezpieczeństwa mieszkańców przepisy są przestrzegane. Ich głównym działaniem jest sprawdzanie czy nie dochodzi do grupowania się osób, sprawdzają również czy jest zachowany obowiązek utrzymania co najmniej 2-metrowej odległości między pieszymi. Dotyczy to także rodzin i bliskich.

Przy pomocy urządzeń nagłaśniających znajdujących się w radiowozach, policjanci oraz strażnicy miejscy nadal podają specjalne komunikaty informujące mieszkańców o wprowadzonych obostrzeniach. W dalszym ciągu apelujemy o odpowiedzialne i rozsądne zachowanie, w tym o przestrzeganie wprowadzonych ograniczeń, współpracę i realizowanie poleceń służb. Pamiętajmy, że wprowadzone przepisy służą ochronie życia i zdrowia nas wszystkich - informuje Komenda Powiatowa Policji w Gnieźnie.

źródło: KPP Gniezno

5 komentarzy

 • Link do komentarza moniapgn sobota, 11 kwietnia 2020 21:03 napisane przez moniapgn

  ciekawe czy lokalnie nie zdarzają się takie cyrki jak mają miejsce w innych częściach kraju. Chyba że się dobrze kryją albo nikt nie nagrywa :-)

 • Link do komentarza Wiktor sobota, 11 kwietnia 2020 19:59 napisane przez Wiktor

  Ty Gnieźnianin do kościoła nie chodzisz, to i ciebie koronawirus ominie. Przynajmniej w kościele. Na ciebie czeka inna zaraza, ale Pan Bóg daje tobie jeszcze czas na poprawę.

 • Link do komentarza Gnieźnianin piątek, 10 kwietnia 2020 18:36 napisane przez Gnieźnianin

  Kościoły już sprawdzone? Bo podejrzewam, że tam jest za dużo koronowanych

 • Link do komentarza Irin piątek, 10 kwietnia 2020 17:08 napisane przez Irin

  Szkoda że prezes nie przezstrzega zaostrzonych przepisów

 • Link do komentarza misiakisia piątek, 10 kwietnia 2020 15:20 napisane przez misiakisia

  Czy redakcja może napisać jakie to "nowe zaostrzene" przepisy wprowadzono bo z tego co mi wiadomo to jedynie przedłużono czas ich przestrzegania i nic więcej. No ale mogę się mylić wszak tylko jestem płcią kobiecą :-)

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane