piątek, 10 kwietnia 2020 07:16

Gmina Kłecko wyposaży mieszkańców w bezpłatne maseczki

 
Gmina Kłecko wyposaży mieszkańców w bezpłatne maseczki źródło: Google Street View

Urząd Miasta i Gminy Kłecko zdecydował się podjąć działania w celu wyposażenia wszystkich swoich mieszkańców w zakrycia ust i nosa, które będą obowiązkowe od przyszłego czwartku. 

Jak informuje Urząd Miasta i Gminy Kłecko, w związku z obserwowaną sytuacją epidemiologiczną oraz wzrostem zakażeń koronawirusem, podejmowane są wciąż wspólne działania z pracownikami gminy, jednostek organizacyjnych oraz lokalnych służb mundurowych w zakresie działań mających na celu minimalizowanie rozprzestrzeniania się COVID 19.

Jedno z działań, na które zdecydowano się w ostatnim czasie, dotyczy decyzji o bezpłatnym wyposażeniu każdego mieszkańca Gminy Kłecko w maseczki ochronne. Po świętach wielkanocnych jest zaplanowane rozpoczęcie ich dystrybucji wśród mieszkańców.

- Działania, które niezależnie od decyzji rządzących zostały zainicjowane już kilka dni temu w zakresie uruchomienia produkcji maseczek pokazują, że idealnie czas ich rozpowszechnienia wśród ludności wpasował się w decyzję, którą rząd ogłosił 9 kwietnia - informuje UMiG Kłecko. Przypomnijmy iż dotyczy ona obligatoryjnego zasłanianie ust i nosa od 16 kwietnia br.  Wprowadzony obowiązek dotyczy wszystkich, którzy znajdują się na ulicach, w urzędach, sklepach czy miejscach świadczenia usług oraz zakładach pracy.

4 komentarzy

 • Link do komentarza ghabi niedziela, 19 kwietnia 2020 23:43 napisane przez ghabi

  mialy byc darmowe tylko pisza nic nie dostalim zenada

 • Link do komentarza charbowo sobota, 11 kwietnia 2020 20:19 napisane przez charbowo

  Już widzę jak na wsiach w gminie chodzą w maskach.... nawet kwarantanny nie przestrzegają i łażą

 • Link do komentarza Sławek sobota, 11 kwietnia 2020 08:07 napisane przez Sławek

  Przy cenach maseczek szczególnie osoby starsze mogą mieć problemy z zakupem. Brawa za wzięcie sprawy na "klate" przez urząd miasta i gminy Kłecko. To świadczy o waszym poczuciu odpowiedzialności i powagi sprawowanego urzędu! W Gnieźnie starsi ludzie kupują w aptekach za 6.50 sztuka 600% normalnej ceny i jak tu żyć

 • Link do komentarza Wild Stein piątek, 10 kwietnia 2020 11:57 napisane przez Wild Stein

  Super inicjatywa !!!

  W Gnieźnie to na zająca mieszkańcom nawet czekoladowych stolicowych królików nie dadzą.
  Patrzą tylko, gdzie jeszcze wyłupać mieszkańców organizując jakieś pseudozbiórki...no i zwolnienie od podatków mają i tak już stojące puste lokale.
  Kraina mlekiem i miodem płynąca.

  ...ale chociaż kluby sportowe m.in. Start Gniezno oddadzą miastu pieniądze, bo nie jeżdżą, chyba że to dofinansowanie partyjnych hobby lub lewe wyciąganie kasy z miasta.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane

BarMleczny