Wydrukuj tę stronę
piątek, 03 kwietnia 2020 16:33

Tymczasowy zakaz wstępu do lasów

 
Tymczasowy zakaz wstępu do lasów źródło: Google Street View

Lasy Państwowe wprowadzają tymczasowy zakaz wstępu do lasu, a Parki Narodowe pozostają zamknięte. Decyzja ta ma obowiązywać od 3 do 11 kwietnia.

I​nformację tę podano w piątkowe popołudnie i obejmuje wszystkie lasy znajdujące się pod zarządem nadleśnictw, w tym tych najbliższych Gniezna - Lasu Miejskiego, Lasów Królewskich czy kompleksów leśnych w rejonie Czerniejewa. Od momentu wprowadzenia ograniczeń dwa tygodnie temu i jak pokazał przykład z naszego regionu, wielu mieszkańców wybierało się do lasów na spacery

- Niestety ostatnie dni pokazują, że mimo próśb i apeli, wciąż dużo osób wykorzystuje czas odizolowania na pikniki i towarzyskie spotkania, m.in. na terenach zarządzanych przez Lasy Państwowe. Dlatego na podstawie art. 11 ust. 2 ustawy z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych i w związku z § 17 ust. 1 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 31 marca 2020 w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, Dyrektor Generalny Lasów Państwowych oraz Dyrektorzy Parków Narodowych polecili wprowadzić okresowy zakaz wstępu - do 11 kwietnia br. włącznie - informuje Ministerstwo Środowiska.

Jak zapowiedziano, Straż Leśna będzie egzekwowała przestrzeganie tego zakazu. Zaapelowano o odpowiedzialne podejście do wprowadzonych regulacji i poważne potraktowanie tego zakazu w trosce o zdrowie i życie wszystkich osób. 

13 komentarzy